Pokaz gier Sony już niebawem? Poznaliśmy pierwsze szczegóły

Coraz więcej wskazuje na to, że już niebawem odbędzie się kolejny pokaz gier Sony na PlayStation 4 i PS5.

horizon forbidden west ps5

fot. Sony

Choć przyjęło się, że okres wakacyjny w branży gier to tzw. "sezon ogórkowy", to w tym roku gracze zdecydowanie nie mogą narzekać na nudę. Za nami m.in. targi E3 oraz liczne prezentacje gier, w tym: Elden Ring, Starfield, Dying Light 2, Far Cry 6 czy Battlefield 2042. To jednak nie koniec wrażeń, jakie czekają na nas tego lata. Wiemy już, że 22 lipca odbędzie się EA Play Live, podczas którego zobaczymy m.in. takie produkcje jak: FIFA 22, Battlefield 2042, a być może i Dragon Age 4. Okazuje się jednak, że przed pokazem Electronic Arts powody do radości będą mieli sympatycy Sony.

Japoński producent nie był obecny podczas targów E3, ale już wcześniej zapowiadał, że tego lata możemy spodziewać się obszernego pokazu nowych gier na PS4 i PS5. Choć data transmisją kolejnego State of Play nie została jeszcze ujawniona, to możliwe, że na pokaz nie będziemy musieli długo czekać. Skąd te przypuszczenia? Otóż włoski oddział PlayStation opublikował ciekawą wiadomość w mediach społecznościowych. Jej treść brzmi następująco: "mettiti comodo sta per iniziare", co możemy przetłumaczyć jako: "rozsiądź się wygodnie, zaraz się zacznie". Co więcej, informacja została oznaczona hasztagiem "StayTuned" (bądźcie czujni).

Zobacz również:

Sympatycy PlayStation jasno odebrali sygnał wysłany przez włochów - pokaz gier Sony nadchodzi i jest coraz bliżej. Kiedy dokładnie odbędzie się kolejny State of Play? Tego niestety nie wiemy, ale intuicja podpowiada nam, że nie powinniśmy czekać dłużej niż dwa tygodnie. Co zobaczymy podczas pokazu gier japońskiego producenta? Z całą pewnością możemy liczyć na nowości związane z Horizon Forbidden West oraz Gran Turismo 7, jednak największą gwiazdą wieczoru ma być pierwszy pokaz z rozgrywki w God of War Ragnarok.

Zobacz również: PS Plus lipiec 2021 - poznaliśmy darmowe gry na PS4 i PS5