Pokaż swoje bogactwo - "I Am Richer" w Android App Store

W Android App Store pojawiła się interesująca aplikacja "I Am Richer". Dzięki niej, każdy użytkownik G1 może wydać 200 dolarów tylko po to, by na pulpicie smartfona wyświetlił się błękitny diament pozbawiony jakichkolwiek funkcji. Przypomnijmy, że podobna sprawa zelektryzowała w ubiegłym roku użytkowników App Store i iPhone'a.

Wszyscy użytkownicy smartfona Android G1 firmy Google mogą już pobrać z Android App Store aplikację "I Am Richer". Program, który kosztuje około 200 dolarów, nie wprowadza do G1 absolutnie żadnych nowych funkcji. Jego jedynym zadaniem jest wyświetlanie na ekranie smartfona błękitnego kryształu. Opis aplikacji wskazuje jasno - dzięki niej każdy może pokazać, że jest bogaty i wydatek 200 dolarów nie stanowi dla niego żadnego problemu.

Pokaż swoje bogactwo - "I Am Richer" w Android App Store

I Am Richer

"I Am Richer" jest jak na razie najdroższą aplikacją w całym Android App Store. Z obserwacji Jay'a Freemana, który prowadzi stronę internetową prezentującą wszystkie aplikacje Android App Store wraz z ich cenami, wynika, że większość produktów w serwisie jest oferowana w cenie 1-25 dolarów za sztukę lub wręcz udostępniana za darmo.

Warto przypomnieć, że to nie pierwszy tego typu przypadek związany ze sklepami dla urządzeń mobilnych. W ubiegłym roku pewien użytkownik iPhone'a wydał 1000 dolarów by zakupić do swojego urządzenia aplikację "I Am Rich" w sklepie App Store. Gdy zorientował się, że nabył program, który nie wprowadza praktycznie żadnych zmian do telefonu (wyświetlanie czerwonego diamentu na tapecie), natychmiast umieścił swoją historię w sieci. Niedługo później Apple usunęło "I Am Rich" z serwisu.

Zobacz również:

Era G1 z systemem Android od dziś w sprzedaży

Dwa miesiące pisał grę na iPhone'a. Zarobił już ponad 700 tys. dolarów