Pokemon GO: co to za gra, kiedy będzie w Polsce i czy jest...niebezpieczna?

Pokemon GO to gra na punkcie której mobilni gracze oszaleli. Na czym polega rozgrywka? Czy są jakieś zagrożenia i kiedy można będzie ją pobrać w Polsce?

Z okazji pokemonowego szaleństwa linki do wyprzedaży powerbanków w różnych sklepach ;)

Udanych łowów!

http://goo.gl/NnDk0x (Komputronik.pl - wyprzedaż!)

http://goo.gl/nDZugN (Agito.pl - wyprzedaż!)

http://goo.gl/zhjNJH (Morele.pl - wyprzedaż!)

http://goo.gl/fjohnS (RTV EURO AGD - wyprzedaż!)

http://goo.gl/RWm6Xw (Media Markt - powerbanki)

Pokemon GO to darmowy tytuł rozgrzewający do czerwoności umysły mobilnych graczy, którzy są wielbicielami Pokemonów. Gra, którą stworzyło studio Niantic, nazywana była często mobilną premierą roku. Wykorzystuje ona geolokalizację oraz rzeczywistość rozszerzoną. Gracz, który na wstępie wybiera postać, którą chce grać oraz pierwszego Pokemona, wychodzi ze smartfonem w dłoniach z domu szukając po okolicy innych Pokemonów (ich lokalizację można oznaczyć przy wykorzystaniu GPS-a) i łapiąc je. Dzięki wbudowanej w smartfon kamerze oraz nałożeniu na rejestrowany obraz trójwymiarowej postaci stworka uzyskiwany jest efekt przeniesienia wirtualnego świata do naszego. Zdobyte Pokemony gracz może trenować i wystawiać do walk z innym trenerem, którego może spotkać choćby tuż za rogiem swojego domu.

Pokemon GO - jak się w to gra?

Gracze spodziewający się produktu podobnego do gier z Pokemonami, które od 20 lat dostarcza na platformę Nintendo studio Game Freak zawiodą się. Pokemon GO to jednak całkiem fajna produkcja (według wielu graczy wręcz fantastyczna!) pozwalająca na przyjemną zabawę i, co dla mnie szalenie istotne, zmuszająca do wyjścia z domu. O tym, jak wygląda rozgrywka przekonacie się oglądając poniższy film:

Pokemon GO - niestety Polska została pominięta

Niestety gra w dniu premiery pojawiła się w AppStorze i Google Play jedynie w wybranych krajach, wśród których nie znalazła się Polska. Na szczęście czekający na nią z niecierpliwością polscy "androidowi" gracze mogli bardzo szybko pobrać z internetu plik .apk i dołączyć do wirtualnego pokemonowego świata. Posiadający iPhone'a mogli natomiast pokusić się o rejestrację nowego konta w innym kraju.

Zobacz również:

Gra Pokemon GO powinna zostać udostępniona w Polsce w ciągu najbliższych godzin, a w ostateczności "na dniach".

Pokemon GO - kto z niej skorzysta i ile trzeba płacić?

Gra Pokemon GO jest darmowa. Umożliwia jednak robienie zakupów (4,89 zł – 479,99 zł za sztukę). Wymaga Androida w wersji przynajmniej 4.4 i iOS przynajmniej w wersji 8.0.

Pokemon GO - zagrożenia

Gra Pokemon GO niestety potrafi także sprowadzić niebezpieczeństwo na nieuważnych graczy. Mamy już bowiem przykłady pierwszych ofiar:

- w Meksyku podczas próby złapania wirtualnego potworka młody człowiek spadł z mostu

- w Chicago zapatrzony w ekran smartfona nastolatek trafił do niebezpiecznej dzielnicy, gdzie został dźgnięty nożem, natomiast jego smartfon wylądował w kieszeni napastnika

W sumie nie jest to jednak nic zaskakującego jeżeli weźmiemy pod uwagę jak wiele mamy na świecie ofiar wśród osób, które zapatrzyły się na ekran smartfona i wpadły pod samochód.

Pokemon GO sprawia problemy także innym. Przykładem jest tutaj policja z Darwin w Australii, której budynek został oznaczony jako PokeStop, w którym można znaleźć różne przedmioty. "Atakujący" posterunek gracze zmusili funkcjonariuszy do wydania oświadczenia tłumaczącego, że aby zdobyć Pokeballe wcale nie trzeba wchodzić do budynku.

Pokemon GO - dobre rady

Grając w grę Pokemon GO nie zapominaj, że poruszasz się w rzeczywistym świecie i jesteś narażony na rzeczywiste zagrożenia. Odrywaj więc często wzrok od ekranu smartfona, aby nie wpaść pod autobus. Kolejna rada: na dłuższą zabawę zabierz ze sobą powerbank. Pokemon GO mocno bowiem ponoć wysysa zasoby akumulatora.

Aktualizacja: 12 lipca 2016 20:07

Niestety wygląda na to, że Pokemon GO nieprędko zagości w polskich sklepach Apple i Google. Ze względu na ogromną popularność gry serwery studia Nantic "nie wyrabiają".