Pokemon GO: nie loguj się przez konto Google

Gra Pokemon GO prosi o pełny dostęp do konta Google. Zastanów się poważnie, czy chcesz jej na to pozwolić.

Gra Pokemon GO dostępna jest oficjalnie tylko w kilku krajach, wśród których zabrakło Polski. Możesz w nią jednak zagrać jeżeli dysponujesz smartfonem pracującym pod kontrolą Androida lub iOS i zastosujesz się do wskazówek zamieszczonych w poradniku PCWorlda. Zanim jednak zaczniesz zabawę pamiętaj o zagrożeniach, które mogą na ciebie czyhać jeszcze przed wyjściem z domu.

Niebezpieczne wersje gry

Jedno z zagrożeń to niebezpieczne wersje gry, które mogą zawierać złośliwy kod. Jeżeli więc pobierasz plik .apk na Androida pamiętaj, aby robić to ze sprawdzonego źródła. Bezpieczniej jednak będzie jeżeli zdecydujesz się na nieco okrężną metodę instalacji gry, którą opisujemy we wspomnianym poradniku.

Konto Google

Chcąc zagrać należy się zalogować. Gra oferuje znacznie ułatwiającą ten proces opcję logowania przez konto Google. Uważaj jednak na nią. Okazuje się bowiem, że jeżeli skorzystasz z tej propozycji wyrazisz zgodę na pełny dostęp Pokemon GO do twojego konta. Wyobraź sobie, co by się stało, gdyby serwery studia Niantic padły łupem hakerów...

Mając to na uwadze załóż konto na serwerach gry i to właśnie z niego a nie konta Google korzystaj przy logowaniu.

Podnieś głowę znad smartfona

Na koniec warto też pamiętać, że grając w Pokemon GO nie można zapominać realnym świecie, w którym o nieszczęście nietrudno. Przekonał się już o tym pewien młodzieniec, który łapiąc stworka spadł z mostu i poniósł śmierć na miejscu. Co więcej, pojawiły się doniesienia o złodziejach telefonów, którzy zastawiają pułapki na graczy wpatrzonych w ekran i nieświadomie podążających w niebezpieczne miejsca.