Pokemon Go dla Windows 10 Mobile - koniec zabawy. Może tylko chwilowo...

PoGo-UWP, nieoficjalny klient Pokemon Go dla Windows 10 Mobile, przestał działać.

Pokemon Go to gra bijąca rekordy popularności. Niestety podobnie jak wiele innych aplikacji i gier nie została ona udostępniona dla użytkowników platformy Windows 10 Mobile.

Zrozpaczeni wielbiciele pokemonów a zarazem właściciele "okienkowych" smartfonów rozpoczęli na platformie change.org zbieranie podpisów pod petycją mającą skłonić firmę Niantic do wydania Pokemon Go także w wersji dla Windows 10 Mobile (w momencie pisania tego tekstu podpisało ją już ponad 100 tysięcy osób). Do chwili obecnej akcja ta co prawda nie przyniosła zamierzonego rezultatu, lecz spowodowała za to, że odpowiedziała na nią grupa programistów, która opracowała nieoficjalnego klienta Pokemon Go o nazwie PoGo-UWP. Aplikacja ta posiadała pewne ograniczenia w funkcjonalności i wymagała nieco zachodu przy instalacji, ale pozwalała na połączenie z kontem na stronie Pokemon i zapisywanie osiągnięć gracza.

Zobacz również:

  • Policjanci zwolnieni za łapanie Pokemonów w trakcie służby
  • Pokemon Legends: Arceus - gdzie kupić najtaniej? Przegląd ofert

Niestety pracujący nad wspomnianym klientem deweloper Kaankehh zamieścił właśnie w serwisie GitHub następujący wpis:

"Jak już zapewne wiesz aplikacja PoGo nie działa. Odpowiada za to aktualizacja serwerów przeprowadzona przez Niantic. Zniszczyła ona API"

Wprowadzone przez Niantic szyfrowanie spowodowało, że API nie ma już dostępu do serwerów, a więc aplikacja PoGo-UWP nie może działać. To zaś oznacza, że graczom na platformie Windows 10 Mobile nie było zbyt długo dane cieszyć się grą. Kaankehh zapowiedział jednak, że twórca API będzie starał się rozwiązć problem, chociaż sam nie wierzy w powodzenie tych działań. Ostatnie jego wpisy na stronie GitHub sa jednak optymistyczne:

"Jest możliwe, że otrzymamy nowe API nawet jeszcze dziś więc może dziś wieczorem, lub jutro aktualizacja!"