Pokemon Go: znowu można grać na smartfonach z Windows 10 Mobile

PoGo to nieoficjalny klient gry Pokemon Go dla Windows 10 Mobile. Został on właśnie udostępniony w wersji 1.1.0 Release Candidate 1.

Pokemon Go to gra, która w ostatnich tygodniach zdobyła serca milionów graczy na całym świecie. Niestety wśród nich, przynajmniej oficjalnie, nie ma użytkowników posiadających smartfony pracujące pod kontrolą systemu Windows 10 Mobile. Twórca gry Pokemon Go, firma Niantic, postanowiła bowiem skupić się wyłącznie na najważniejszych mobilnych platformach, czyli Androidzie i iOS.

Na szczęście rozwiązaniem tego problemu zajęła się grupa deweloperów, która opracowała nieoficjalnego klienta Pokemon Go o nazwie PoGo-UWP posiadającego względem oryginału nieco ograniczeń w zakresie funkcjonalności oraz wymagającego nieco zachodu przy instalacji. Niestety na początku sierpnia firma Niantic przeprowadziła aktualizację serwerów wprowadzając jednocześnie zmiany, które wywołały problemy z API powodujące, że aplikacja PoGo-UWP przestała działać. Sprawa zdawała się wyglądać beznadziejnie, lecz zespół stojący za aplikacją obiecał zrobić wszystko, aby "okienkowi" gracze ponownie mogli zagłębić się w świat Pokemonów. Z czasem API doczekało się poprawki, leczo okazało się szybko, że nie zadziałała ona tak jak należy. Zespół zamieścił szybko na stronie Github ostrzeżenie przed instalacją aplikacji, ponieważ groziło to zbanowaniem konta.

Zobacz również:

  • Masz smartfon Samsunga? Odbierz darmowe przedmioty w Pokemon GO
  • Diablo 2 Resurrected - wiemy, o której godzinie wystartują serwery. Premiera coraz bliżej

Dzisiaj użytkownicy Windows 10 Mobile mogą już jednak ponownie pobierać nieoficjalnego klienta Pokemon Go. Po raz pierwszy dostępny on jest w wersji Release Candidate o numerze 1. Oferuje przy tym szereg usprawnień w zakresie funkcjonalności.

Pobrać PoGo-UWP można ze strony Github. Znajduje się tam też instrukcja wyjaśniająca jak zainstalować grę oraz więcej informacji na temat nowej polityki wydawniczej.