Pokemony znów na szczycie - Pokemon Mystery Dungeon: Rescue Team DX dominuje rynek gier w Wielkiej Brytanii

Najnowsza odsłona serii gier o Pokemonach - Pokemon Mystery Dungeon: Rescue Team DX, już bije rekordy sprzedaży.

Pokemony to bez wątpienia jeden z największych fenomenów współczesnej popkultury, od 1996, kiedy to zadebiutowały pierwsze gry, popularność "kieszonkowych stworków" nie maleje. Nie licząc gier, mamy jeszcze serial telewizyjny, filmy (zarówno animowane, jak i aktorskie), o gadżetach i zabawkach nie wspominając. Obecnie chyba nie ma na ziemi człowieka, które przynajmniej nie "kojarzyłby" Pokemonów.

Siłę marki pokazało właśnie Pokemon Mystery Dungeon: Rescue Team DX, czyli najnowsza produkcja ze stworkami w rolach głównych. Jak podaje firma analityczna GfK, najnowsze przygody Pokemonów zadebiutowały na pierwszym miejscu wśród najpopularniejszych tytułów w Wielkiej Brytanii. Produkcji studia Spike Chunsoft udało się wyprzedzić mi.n. Call of Duty: Modern Warfare, GTA 5 czy FIFĘ 20. Co istotne, wynik ten dotyczy tylko sprzedaży pudełkowej wersji gry.

Nintendo ogólnie ma powody do zadowolenia. W pierwszej dziesiątce najpopularniejszych gier minionego tygodnia w Wielkiej Brytanii, znalazły się jeszcze trzy gry dedykowane konsoli japońskiego producenta: Mario Kart 8: Deluxe, Luigi's Mansion 3 oraz Minecraft w wersji na Nintendo Switch.

Pełną listę najpopularniejszych tytułów Wielkiej Brytanii znajdziecie poniżej:

  1. Pokémon Mystery Dungeon: Rescue Team DX
  2. Call of Duty: Modern Warfare
  3. Grand Theft Auto 5
  4. FIFA 20
  5. Tom Clancy's The Division 2
  6. Two Point Hospital
  7. Minecraft (Switch)
  8. Mario Kart 8: Deluxe
  9. Crash Bandicoot N.Sane Trilogy
  10. Luigi's Mansion 3

Pokemon Mystery Dungeon: Rescue Team DX jest dostępne na wyłączność konsoli Nintendo Switch.

źródło: gameidnustry.com