Pół miliona ton granatów - koszty wojny Call of Duty: Black Ops rosną

Call of Duty: Black Ops szokuje statystykami. W tydzień po premierze zarobiło ponad pół miliarda dolarów. Jeszcze ciekawiej od danych finansowych prezentują się jednak statystyki z samej gry. Ile kosztuje wojna w Black Ops?

Zaledwie 5 dni po premierze Call of Duty: Black Ops zanotowało swój pierwszy rekord - 5,6 miliona sprzedanych kopii gry i zarobek w wysokości 650 milionów dolarów. W tym czasie gracze zdążyli już spędzić przy tym tytule 5,9 milionów godzin.

Teraz, ponad dwa tygodnie po premierze, na jaw wychodzą wirtualne koszty tej "wojny". Okazuje się, że żołnierze siejący grozę w Black Ops zdążyli już wystrzelić 138 miliardów pocisków, z czego 561 milionów okazało się celnymi headshotami. Niecałe 10% z nich to egzekucje, wykonane gdy przeciwnik leżał już na ziemi.

Twórcy Call of Duty: Black Ops szokują też innymi statystykami. Gracze zużyli już 527 tysięcy ton granatów oraz 50 tys. ton materiałów wybuchowych C4. Dla porównania cała wieża Eiffla waży około 10 tysięcy ton. Gracze zginęli już 65 milionów razy z powodu własnych błędów oraz 79 milionów razy w wyniku ciosu nożem w plecy. Wydatki poniesione w grze wynoszą już 233% PKB Irlandii. Jeśli te dane ciągle nie robią wrażenia warto wspomnieć, że kumulując całkowity czas spędzony przy Black Ops obliczono, że gracze przesiedzieli już przy tej produkcji ponad 8000 lat.