Polacy dostaną broń do walki ze spamem - ustawę

Rząd pracuje nad przepisami, które regulują handel internetowy w Polsce. Założenia przyjęte do projektu nowelizacji ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną zawierają także szczegółowe regulacje dotyczące spamu.

Niedawno informowaliśmy o nowych regulacjach dotyczących sklepów internetowych. Projekt nowelizacji ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną ma także rozwiązać kwestię niechcianych informacji handlowych i utrudnionego odwołania zgody na otrzymywanie takich wiadomości.

Aktualnie nie ma jakichkolwiek regulacji, które nakazywałyby usługodawcom przedstawienie informacji o tym, komu i jak wysyłać oświadczenie o braku zgody na przesyłanie informacji handlowych. Osoba, która nie chce, by na jej skrzynkę trafiały dodatkowe e-maile, musi to wywalczyć. Zgodnie ze zmianami - właściciele są zobowiązani do udzielenia wskazówek w jaki sposób zrezygnować z otrzymywania spamu.

Założenia zostały zaaprobowane przez rząd 7 czerwca. Aktualnie projekt trafił do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Następnie zostanie skierowany do stosownych komisji sejmowych.