Polacy najsilniejsi na Imagine Cup 2006

Zbliża się finał konkursu programistycznego Imagine Cupe 2006. W tym roku odbędzie się w Indiach a uczestnicy zmagać się będą w sześciu kategoriach. Polacy wystartują aż w czterech, co czyni naszą grupę najsilniejszą reprezentacją narodową na całych zawodach!

Imagine Cup to największy konkurs technologiczny dla studentów. W tegorocznej edycji wzięło w nim udział około 100 tys. uczestników z ponad 170 państw. Startować mogą oni w 6 kategoriach: Projektowanie Oprogramowania, Algorytm, Film Krótkometrażowy, Technologie Informatyczne, Projekt Hoshimi (dawniej Visual Gaming) oraz Projekt Interfejsu. W tym roku hasłem przewodnim konkursu jest "technologia, która pozwala ludziom żyć zdrowiej". Łączna suma nagród w konkursie to ponad 120 tys. dolarów.

Do finału zakwalifikowało się 11 Polaków. Pierwszy raz w historii Polacy startować będą aż w czterech kategoriach:

Algorytm - Piotr Mikulski i Przemysław Dębiak z Uniwersytetu Warszawskiego

oraz Tomasz Błajek z Politechniki Poznańskiej

Film Krótkometrażowy - Julia Górniewicz z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego i Jacek Barcikowski z Politechniki Poznańskiej

Projekt Hoshimi - Przemysław Dębiak z Uniwersytetu Warszawskiego i Iwona Bielecka

z Wojskowej Akademii Technicznej

Projektowanie Oprogramowania - zespół [email protected] z Politechniki Poznańskiej

w składzie: Bartosz Rapp, Mieszko Stelmach, Marcin Ignac i Wojciech Świtała.

Zapraszamy do zapoznania się z wywiadem, jakiego kapitan drużyny [email protected] udzielił niedawno PCWK Online: Bartosz Rapp: "Programowaniem zająłem się dopiero 3 lata temu"