Polacy nie płacą abonamentu RTV - jesteśmy już zadłużeni na 2 miliardy zł

Polacy są nr 1 w Europie w … unikaniu płacenia abonamentu. Aż 65 proc. Polaków posiadających telewizor w domu nie płaci za abonament RTV. A nasze zadłużenie rośnie... W tej chwili wynosi już 2 miliardy zł. Niezła sumka.

Abonament RTV

Jak podaje Związek Pracodawców Mediów Publicznych, w Polsce używanych jest obecnie ponad 14 milionów telewizorów. Jednak tylko 4,2 miliona (na 13 milionów gospodarstw domowych) zgłosiło fakt, że używa telewizora. Abonament RTV jest płacony jedynie przez 1.2 miliona osób. Pewnie dlatego już niedługo będziemy płacić abonament z prądem.

Abonamentowy dług w Polsce - ponad 2 miliardy zł

Oznacza to, że 3 miliony osób posiadających telewizor nie dokonuje opłat za abonament RTV. Według szacunków ZPMP, suma nieuiszczonych opłat wynosi aż 2,08 miliarda zł. Oznacza to średnio 690 zł długu na osobę. Abonament RTV płaci coraz mniej osób - w tym roku wpływy z niego mają spaść o kolejne 15 proc. Dlatego rozpoczyna się kampania mająca na celu promocję opłacania abonamentu. Ale czy będzie skuteczna? To wątpliwe. Polacy archaicznego podatku za telewizor rodem z PRL po prostu nie lubią.

Abonament RTV w Europie

Abonament RTV w Europie

Polska liderem w Europie w łamaniu prawa?

Polska zawsze przoduje w Europie w dziwnych kategoriach. Polska na pierwszym miejscu w kategorii migania się od abonamentu właściwie mnie nie dziwi. A czy Wy płacicie za Abonament RTV?

Czy uważacie unikanie płacenia abonamentu RTV za powód do dumy czy wstydu?