Polacy rezygnują z TV - telewizory przestają być obiektem naszych marzeń?

Wydałoby się, ze telewizor to najlepszy przyjaciel Polaka. Czy ktoś sobie wyobrażał do tej pory polski dom bez telewizora? Wygląda na to, że to staje się powoli rzeczywistością. Polacy rezygnują z telewizorów w domach. Dlaczego?

Telewizor

Niedawno pisałem, że Amerykanie rezygnują z telewizorów - teraz okazuje się, że w ich ślady idą także Polacy...

700 tys. Polaków nie ma już telewizora

W Polsce telewizora nie ma już 700 tys. domów - tak wynika z badań TGI przeprowadzonych przez MillwardBrown SMG/KRC. Aż 700 tys. osób nie ma telewizora, albo świadomie go nie uruchamia. Potwierdza to firma Nielsen, według której w Polsce już 3,4 proc. domów nie ma telewizorów. Jakie są przyczyny takiego stanu rzeczy?

Internet - wróg telewizorów?

Winowajcą jest przede wszystkim szybko upowszechniający się internet. Niechętni telewizorom dzielą się na dwie grupy - jedna woli internet, bo ma tam treści znacznie szybciej niż w TV, a druga jest przeciwna telewizorom, bo nie chce, żeby telewizja narzucała im co i kiedy mają oglądać. Osoby bez telewizora najczęściej mają wyższe wykształcenie i dużo zarabiają.

Telewizor bez telewizji?

Coś w tym jest - ja sam od dawna nie oglądam telewizji, a telewizora używam jedynie jako ekranu do oglądania filmów. Z drugiej strony, Smart TV czyli internet w telewizorach stał się już standardem (a Philips dostarcza telewizory z internetem nawet do hoteli).

Czy jest Wam potrzebny telewizor?

A Wy? Czy uważacie, że telewizor jest Wam potrzebny? A jeżeli tak, to do czego i jak często go używacie?

Źródło: Rzeczpospolita