Polacy to pionierzy nowych technologii?

Ponad 30 proc. polskich internautów docenia nowe technologie - to oznacza ponad 6 milionów osób zainteresowanych tym tematem w naszym kraju. Ton w polskim internecie nadaje przebojowa młodzież, profesjonaliści i eksperymentatorzy.

Polacy to pionierzy nowych technologii

Polacy bardziej kochają nowe technologie niż Niemcy?

Ericsson Consumer Lab przeprowadziło badania w Polsce dotyczące zainteresowania nowymi technologiami w Europie. Okazuje się, że Polacy szczególnie doceniają nowinki techniczne. Polscy internauci są co prawda na tym samym poziomie co Amerykanie (32 proc.), ale za to przeganiają Niemców (28 proc.) i Włochów (29 proc.).

Polacy to pionierzy nowych technologii?

Polacy to pionierzy nowych technologii

Przebojowa młodzież, profesjonaliści, eksperymentatorzy - polscy pionierzy

Przebojowa młodzież, profesjonaliści, eksperymentatorzy - tak określił Ericsson trzy główne grupy użytkowników internetu, które wyznaczają trendy konsumenckie. To te grupy najchętniej i najszybciej sięgają po nowe technologie i przekonują pozostałych (tzw. naśladowców i maruderów) do innowacyjnych technologii. Przebojowa młodzież to 7 proc. internautów, profesjonaliści to 10 proc. polskich internautów, a eksperymentatorzy stanowią 15 proc. polskich internautów.

Zobacz również:

  • Tego jeszcze nie wiesz o tych znanych producentach AGD. Tak wyglądały ich początki

Komentarz

Okazuje się, że jednak duża część Polaków wie co dobre i nie żyje mentalnie w XIX-wiecznym dworku. To cieszy. Miejmy nadzieję, że liczba polskich pionierów będzie szybko rosnąć. Szkoda tylko, że jesteśmy tylko konsumentami, bo Polska sama nie tworzy niestety żadnych innowacyjnych technologii.

Polacy to pionierzy nowych technologii?

Podział Polaków

A Wy - do której grupy się zaliczacie - pionierów, naśladowców czy może maruderów?


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: