Polacy triumfują w Korei

Rodzimy drużyna e-sportowa Frag eXecutors pokazała klasę, i udowodniła, że w świecie cyfrowych sportów potrafimy sobie poradzić nawet z najmocniejszymi rywalami. Nasi zawodnicy wygrali wielki finał imprezy e-Stars Seul 2010, jednocześnie pokazując, że zawsze należy walczyć do samego końca.

Polacy triumfują w Korei

Polacy sięgnęli po złoto

Polscy esportowcy wyruszyli do Korei, gdzie pokazali klasę w nieśmiertelnym Counter-Strike. Początek walki o złoto z koreańską drużyną WeMade Fox nie przebiegał jednak po myśli rodzimych graczy. Wielki finał rozpoczęto na mapie de_duke, na której Frag eXecutors oddali rywalom punkty w trzech pierwszych rundach. Chwilowy przełom nadszedł w czwartej, ale Koreańczycy znów zaatakowali, wygrywając kolejne osiem rund. W tym momencie coś zmieniło się w grze naszych reprezentantów. Trzy ostatnie rundy należały już do nich. Prawdziwą klasę pokazali zaś po zmianie stron - dwanaście wygranych rund z rzędu, to wynik mówiący sam za siebie.

Prowadzenie 1-0 w meczu musiało nieco osłabić czujność panów z Frag eXecutors, gdyż na kolejnej mapie - de_inferno - nie szło im już tak dobrze. Pierwsza część spotkania zakończyła się wynikiem 10-5 dla naszych kolegów z Korei. Zmiana stron również nie przyniosła niczego dobrego. Druga połówka spotkania także przebiegła pod dyktando Koreańczyków, którzy wygrali ją 16-8. Aby wyłonić mistrza potrzebna była dogrywka.

Tu nasi reprezentanci pokazali pazur i udowodnili, że mają nerwy ze stali. Polacy i Koreańczycy wymieniali cios za ciosem, ale ostatecznie pierwszą połowę dogrywki wygrała rodzima drużyna (8 do 7). Po zregenerowaniu sił, zespół Frag eXecutors był już jednak nie do pokonania. Osiem wygranych rund pod rząd na mapie de_train pozwoliło Polakom przechylić szale zwycięstwa na swoją korzyść. Nasi zawodnicy pokonali Koreańczyków i odnieśli pierwsze turniejowe zwycięstwo w tym roku. Wygrana umożliwiła im sięgnięcie po czek opiewający na kwotę ponad pięćdziesięciu tysięcy złotych.

Drużynie Frag eXecutors gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na arenie międzynarodowej!

Poniżej znajdziecie skrót finałowego spotkania.