Polacy zwyciężyli w kolejnej edycji Imagine Cup

Polska Drużyna InPUT, finaliści Microsoft Imagine Cup 2007 w kategorii Projektowanie Oprogramowania, zwyciężyli w trzeciej edycji programu Imagine Cup Innovation Accelerator w Mountain View w Kalifornii.

Wśród zespołów, które w sierpniu zeszłego roku w Seulu zostały wytypowane do udziału w Akceleratorze Innowacji znaleźli się finaliści kategorii Projektowanie Oprogramowania, których projekty niosły największy potencjał biznesowy. Obok Polaków były to drużyny z Irlandii, Jamajki, Korei, Meksyku i Tajlandii. Program jest prowadzony w formie warsztatów, szkoleń i laboratoriów i ma na celu szkolenie młodych talentów technologicznych w zakresie umiejętności biznesowych, które pozwolą im przekształcić swoje projekty konkursowe w prawdziwe rynkowe produkty. Organizatorami warsztatów są firmy Microsoft oraz British Telecommunications (BT).

Program ma formę rywalizacji pomiędzy uczestniczącymi w nim drużynami. Poszczególne zespoły pracują nad rozwojem i biznesową stroną swoich projektów, aby następnie zaprezentować je jury. Za przygotowane prezentacje uczestnicy zbierają wirtualne dolary - punkty.

Każda z drużyn otrzymała na starcie 500 tys. wirtualnych dolarów, a następnie zarabiała kolejne za poszczególne prezentacje. Wyniki tegorocznej edycji programu Imagine Cup - Akcelerator Innowacji:

1. Polska - 1,721,540 wirtualnych dolarów

2. Irlandia - 1,279,000 wirtualnych dolarów

3. Tajlandia - 1,160,220 wirtualnych dolarów

4. Jamajka - 1,073,000 wirtualnych dolarów

5. Meksyk - 1,000,150 wirtualnych dolarów

6. Korea - 922,000 wirtualnych dolarów

źródło: Microsoft