Połączy się z każdym

Modem Request Internal K.56 flex & V.90 PCI pracuje w standardzie V.90, co oznacza, że możemy osiągnąć transmisję danych do 56 kb/s

Jak sama nazwa wskazuje, modem Request Internal K.56 flex & V.90 PCI pracuje w standardzie V.90, co oznacza, że możemy osiągnąć transmisję danych do 56 kb/s.

Modem, zbudowany na układach firmy Lucent, wyposażony jest w pamięć typu Flash, która pozwala wymieniać wewnętrzne oprogramowanie urządzenia (tzw. firmware), gdy tylko zajdzie taka konieczność - na przykład pojawi się nowy standard transmisji danych. Oprócz V.90 modem obsługuje także starszy nieco standard K.56 flex oraz V.34, V.34+, V.32, V.32bis, V.22 i V.22bis. Modem ma sprzętową kompresję danych (w standardach V.42bis i MNP5) oraz korekcję błędów (V.42 i MNP2-4). Urządzenie może także pracować jako faks (z prędkością transmisji do 14.4 kb/s) oraz pełnić rolę automatycznej sekretarki, dzięki funkcji VOICE.

Połączy się z każdym
Instalacja modemu nie powinna sprawić kłopotów nawet mało doświadczonym użytkownikom. Wystarczy włożyć kartę do wolnego złącza PCI, przykręcić do obudowy komputera i podłączyć kabel linii telefonicznej (możemy także przyłączyć dodatkowy aparat telefoniczny). Potem włączamy komputer i postępujemy zgodnie ze wskazówkami podanymi w instrukcji. Już po chwili możemy korzystać z modemu.

Do modemu dołączone jest oprogramowanie Cheyenne Bitware, ułatwiające wykorzystanie modemu w charakterze faksu i automatycznej sekretarki.

Szkoda trochę, że na karcie modemu nie ma dodatkowych gniazd, umożliwiających podłączenie np. mikrofonu czy słuchawek. Kilka takich prostych usprawnień z pewnością podniosłoby wartość i uniwersalność urządzenia.

Modem pracuje w systemie Windows 95/98/NT 4.x i ma homologację Ministerstwa Łączności. Dostępny jest także inny model modemu wewnętrznego PCI pracującego w standardzie V.90, opartego na układach Rockwell. Urządzenie objęte jest 25-miesięczną gwarancją.