Polak zaatakował stronę Defense Logistics Agency

Jeden z internautów poinformował za pośrednictwem Wykopu o ataku hakerskim na amerykańską witrynę rządową. Można było na niej zobaczyć fragment filmu "Miś" Stanisława Barei.

Informacja o ataku pojawiła się we wpisie jednego z użytkowników serwisu Wykop.pl. Po wejściu na rządową stronę Defense Logistics Agency i wpisaniu we wbudowaną wyszukiwarkę hasła "porkythepig" użytkownik mógł zobaczyć podstronę, która na pewno nie została przygotowana przez rządową agencję USA.

Wynik wyszukiwania odsyłał do umieszczonego na stronie filmu Stanisława Barei - "Miś". Można było zobaczyć jego fragment ze słynna piosenką "Jestem wesoły Romek".

Hasło, które trzeba było wpisać na witrynie Defense Logistics Agency - "porkythepig" - to także pseudonim jednego z polskich hakerów, który już nie raz dał o sobie znać żartując w podobny sposób z różnych serwisów internetowych. Jego działalność ma charakter informacyjny. Umieszczając niegroźne materiały na witrynach informuje ich twórców o lukach w zabezpieczeniach jakie zostawili dla cyberprzestępców.

Więcej o zagrożeniach i zabezpieczeniach związanych m.in. z ochroną witryn rządowych można przeczytać w naszym artykule - Ochrona polskiej cyberprzestrzeni - ambitne plany na lata 2011 - 2016.