Polak zwycięża w konkursie Nvidii

Firma Nvidia oraz stowarzyszenie CGSociety, zrzeszające artystów sztuki cyfrowej, ogłosiły wyniki drugiej edycji konkursu graficznego NVArt. Autorem najlepszej zdaniem jury pracy okazał się Polak - Marek Staszek.

Tematyka drugiej edycji konkursu NVArt, zatytułowanej "Sztuka przestrzeni: architektura i krajobraz", dotyczyła "'niezwykłych fuzji' architektury i krajobrazu, nastawionych na eksponowanie wyobraźni i artystycznego wyrazu". W jury zasiedli przedstawiciele takich firm jak Nvidia, Ubisoft, Midway Games i Dreamworks, jak też graficy i przedstawiciele świata sztuki (np. JoAnne Northrup z San Jose Museum of Art). Galeria prac konkursowych dostępna jest na stronie internetowej organizacji CGSociety.

Zwycięska praca Polaka zatytułowana jest "Complex at the Centre of the Universe". M. Staszek w nagrodę otrzyma dwie profesjonalne karty graficzne

Nvdia Quadro FX 5600 i wartą 10 tys. dolarów wycieczkę do San Francisco (lub w inne miejsce), będzie miał też możliwość spotkania z założycielem i prezesem Nvidii, Jen-Hsun Huangiem.

Marek Staszek, "Complex at the Centre of the Universe"

Marek Staszek, "Complex at the Centre of the Universe"

Wybrane nagrodzone prace zostaną zaprezentowane na imprezie NVision 08, jaka odbędzie się w dniach 25-27 sierpnia br. w kalifornijskim San Jose. Warto dodać że ostatnio prace konkursowe wystawiono także w San Jose Museum of Art w Dolinie Krzemowej oraz galerii Tate Modern w Londynie.

Tymczasem trwa już kolejne wydanie konkursu NVArt (rozpoczęło się 24 kwietnia, a potrwa do 19 czerwca). Tematem przewodnim będzie tym razem "Cyfrowa fuzja" - jak czytamy w oficjalnym komunikacie, biorący w nim udział artyści będą "zachęcani do tworzenia inspirujących fuzji światów 2D i 3D" (więcej informacji: NVArt 3).


Zobacz również