Połamane telefony

Na odbywającej się w tym samy czasie na całym świecie konferencji prasowej firma Sony Ericsson zaprezentowała trzy nowe modele telefonów.

T230 to najprostszy z nich. Ekran wyświetla 4096 kolorów, można dołączyć zewnętrzny aparat cyfrowy, odbierać i wysyłać MMS-y - to podstawowe funkcje. Oprócz nich telefon obsługuje gry napisane na platformę Mophun.

Z200 składać się będzie na pół, tak jak Motorole z serii V. Wyposażony zostanie w dwa ekrany, wewnętrzny pokazujący 4096 kolorów i monochromatyczny zewnętrzny, wyświetlający zegar. Do modelu Z200 będą produkowane wymienne obudowy.

Najbardziej rozbudowaną komórką spośród pokazanych na konferencji jest bez wątpienia Sony Ericsson Z600. Ma ekran o wysokiej rozdzielczości wyświetlający 65 tysięcy kolorów, zintegrowany aparat cyfrowy (288x362 piksele) oraz możliwość wykorzystania bezprzewodowej transmisji danych poprzez Bluetooth czy IrDę. Pod względem funkcjonalności Z600 to właściwie kopia opisywanego w poprzednim numerze T610. Różnica jest jedynie w wyglądzie – Z600 to składany telefon z większym wyświetlaczem. Zazwyczaj tak zaprojektowane aparaty są mniejsze od „niełamanych” komórek. O Z600 nie można tak powiedzieć, gdyż gabarytami dorównuje T610. Przedstawionych telefonów spodziewać się można pod koniec 2003 roku.