Polanie II w nowej, niższej cenie

Rok po premierze drugiej części jednej z najciekawszych polskich gier strategicznych - 'Polanie II', firma Top Ware postanowiła obniżyć jej cenę o ponad połowę.

Siedem lat po premierze pierwszej odsłony gry - 15 września 2003 r. - do rąk graczy trafiła kontynuacja popularnej, polskiej strategii czasu rzeczywistego 'Polanie II'. Teraz firma Top Ware postanowiła obniżyć cenę gry do 29,95 zł (wcześniej 79,90 zł).

Przypomnę tylko, że pierwsza część 'Polan' została realizowana w środowisku dwuwymiarowym, 'Polanie II' natomiast to gra zrealizowaną w pełnym 3D, wykorzystująca możliwości najnowszych kart graficznych. Podobnie jak w przypadku poprzedniczki, akcja drugiej odsłony 'Polan' została osadzona w starosłowiańskim świecie, tym razem jednak wzbogaconym o elementy fantasy. Dzięki temu obok naszych dzielnych wojów i książąt w grze spotkamy m.in. czarowników, gnomy, olbrzymy oraz strzygi i smoki.

Gra łączy w sobie elementy gier strategii czasu rzeczywistego i gier typu RPG. Akcja toczy się w czasie rzeczywistym, a każda z postaci może zdobywać doświadczenie i nowe umiejętności. Podstawą ekonomii w grze, podobnie jak w pierwszej odsłonie 'Polan' jest mleko. W grze dostępny jest również rozbudowany tryb potyczki i gry sieciowej w kilku różnych trybach.

Minimalne wymagania sprzętowe:

- Procesor 450 MHz

- 700 MB wolnego miejsca na dysku

- karta graficzna 3D (16 MB RAM)

- karta dźwiękowa zgodna z DirectX

Zalecane wymagania sprzętowe:

- procesorem 1,2 GHz

- 512 MB RAM

- 1,2 GB wolnego miejsca na dysku

- karta graficzna 3D GeForce 3 TI, Matrox Parhelia, ATI RADEON 8500 (64MB DDR SDRAM)

- karta dźwiękowa zgodna z DirectX.


Zobacz również