Polaroid, Lady Gaga i owoce ich współpracy

Polaroid i Lady Gaga rozpoczęli współprace prawie równo rok temu. Słynna artystka miała pomóc firmie stanąć na nogi. Na rynku właśnie pojawiły się stworzone wspólnie produkty, w tym GL30 - cyfrówka z wbudowaną drukarką - oraz futurystyczne okulary oznaczone jako GL20.

Era cyfryzacji sprawiła, że Polaroid znalazł się na skraju bankructwa. Nowy inwestor postanowił znowu stworzyć produkt na miarę ich kultowego, automatycznie wywołującego zdjęcia aparatu.

Z pomocą przyszła Lady Gaga, którą zatrudniono na stanowisku dyrektora kreatywnego. Efektem jej prac jest linia produktów z serii Grey Label. Najważniejszym z zaprezentowanych urządzeń jest aparat cyfrowy GL30 z wbudowaną drukarką. Wywoływane natychmiast zdjęcia mają być doskonałej jakości dzięki zastosowaniu technologii ZINK Zero Ink.

Zobacz również:

  • Najlepsze aparaty natychmiastowe - ranking 2021
  • Friends: The Reunion - wszystko co musisz wiedzieć [Aktualizacja 27.05.2021]

Kolejną nowością jest przenośna drukarka GL10, która także oparta jest na technologii firmy ZINK. Polaroid zapewnia, że jakość zdjęć ma być porównywalna z tą osiąganą przez zakłady fotograficzne. Wywoływane zdjęcia będą automatycznie pokrywane powłoką chroniącą je przed zabrudzeniem i wodą. Dodatkowo wszystko ma się odbywać bez użycia klasycznych tonerów i tuszy.

Najdziwniejszym produktem stworzonym wraz z Lady Gagą są okulary GL20, posiadające wbudowany aparat cyfrowy. To jednak nie wszystko. Tuż przed oczami noszącego umieszczono dwa wyświetlacze LCD umożliwiające pogląd stworzonych zdjęć przez osoby trzecie. Wszystkie trzy produkty mają się pojawić w sprzedaży w tym roku. Polaroid podał na razie jedynie cenę drukarki. Wynosi ona niecałe 150 dolarów.