Polaroid Z340 Instant Digital Camera - lata 80. wracają

Nowy produkt Polaroida to 14 Mpix aparat cyfrowy z wbudowaną drukarką zdjęć. Został zaprojektowany tak, by przypominać popularne w latach 80. aparaty Polaroid Spectra o podobnych możliwościach. Łączy on styl retro i nowoczesną technologię.

Polaroid Z340 Instant Digital Camera

Polaroid Z340 Instant Digital Camera pozwala wykonywać zdjęcia cyfrowe, a następnie drukować je w formacie 3 na 4 cale. Wydruk trwa 45 sekund, a przed jego rozpoczęciem można dokonać edycji i dodać ramkę do zdjęcia. Dostępna jest między innym biała ramka w stylu starych Polaroidów.

Aparat został zaprezentowany w Nowym Jorku na pokazie prasowym promującym targi CES 2012, które odbędą się w styczniu przyszłego roku w Las Vegas. Nowy Polaroid waży niecałe 500 g, ma rozkładany 2,7-calowy wyświetlacz i miejsce na kartę SD. Jego bateria litowo-jonowa pozwala na wykonanie 25 wydruków i 75 zdjęć na jednym ładowaniu.

Wydruk zdjęć odbywa się bez zastosowaniu tuszu. Podobnie jak w aparacie Polaroid PoGo, wykorzystano technologię ZINK (Zero Ink Printing Technology). Zdjęcia drukowane są na specjalnym papierze zawierającym kryształki w kolorze cyjan, magenta i żółtym. Po odpowiednim podgrzaniu papieru pojawia się na nim obraz.

Pakiet 30 arkuszy papieru ZINK kosztuje około 50 PLN. Aparat Z340 Instant Digital Camera można już zamówić na oficjalnej stronie Polaroida oraz w kilku innych sklepach internetowych. Jego cena to 300 dolarów.