Polaroid szykuje cyfrówkę z wbudowaną drukarką

Firma Polaroid szykuje niespodziankę dla amatorów cyfrowej fotografii. W 2009 roku zamierza bowiem wprowadzić do sprzedaży cyfrówkę dysponującą wbudowaną... drukarką.

Polaroid PoGo

Polaroid PoGo

Dwa miesiące temu firma Polaroid zaprezentowała miniaturową mobilną drukarkę (nadała jej oznaczenia PoGo) przeznaczoną do współpracy z aparatami cyfrowymi. Urządzenie potrafi drukować kolorowe zdjęcia w formacie 2x3" przy wykorzystaniu technologii bezatramentowego druku - ZINK (od Zero Ink). Warto przypomnieć, że bazuje ona na specjalnym, zawierającym trzy warstwy ciekłych kryształów papierze, które zabarwiają się odpowiednio pod wpływem emitowanych przez drukarkę impulsów termicznych.

W serwisie amateurphotographer.co.uk pojawiły się właśnie interesujące informacje na temat dalszych planów producenta, dotyczących mobilnego druku. Zamierza on bowiem pójść o krok dalej i skonstruować aparat cyfrowy, który będzie mógł się pochwalić wbudowaną drukarką fotograficzną - korzystające z technologii ZINK urządzenie ma pozwalać na drukowanie zdjęć w formacie 4x3".

Niestety dokładne informacje na temat pozostałych parametrów sprzętu nie są jeszcze znane. Wiadomo natomiast, że powinien on trafić do sprzedaży w przyszłym roku.