Polecane ekspresy KRUPS – który wybierzesz?

Nie wiesz, jaki ekspres do domu wybrać? Przedstawiamy ekspresy marki KRUPS, które spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników. Sprawdź, który model najbardziej odpowiada twoim wymaganiom.

Fot. Anna Sadkowska-Rojek/PCWorld

Stoisz przed wyzwaniem, jakim jest wybór odpowiedniego ekspresu do kawy? Przedstawiamy najciekawsze ekspresy marki KRUPS. Podpowiadamy też, na co zwrócić uwagę, wybierając sprzęt do parzenia kawy.

Na co zwrócić uwagę, kupując automatyczny ekspres do kawy?

  • Rodzaj systemu spieniającego mleko. Wybierz rozwiązanie, które najlepiej do ciebie pasuje. W niektórych ekspresach zastosowano sam wężyk, do innych – dołączono karafkę na mleko.
  • Regulacja wysokości wylotu kawy. Jeśli twoim ulubionym naczyniem na kawę jest wysoki kubek, pamiętaj, by wybrać urządzenie mogące go pomieścić.
  • Gabaryty ekspresu. Ten aspekt zainteresuje przede wszystkim posiadaczy niewielkich kuchni, w których liczy się każdy skrawek blatu.
  • Możliwość dostosowania parametrów kawy do własnych preferencji. Większość ekspresów automatycznych pozwala na ustawienie mocy, aromatu i wielkości napoju. Warto zwrócić też uwagę na to, czy raz wybrane parametry możemy zapisać jako ulubione.
  • Rodzaj młynka. W ekspresach można spotkać młynki ceramiczne, jak i stalowe. Zarówno jeden, jak i drugi rodzaj jest dobrym rozwiązaniem. Jednak wielu ekspertów stawia na stal ze względu na jej wytrzymałość.
  • Bezobsługowość. Automatyczne przepłukiwanie systemu spieniającego mleko oraz brak konieczności wyjmowania bloku zaparzającego sprawiają, że konserwacja urządzenia nie wymaga nadmiernej uwagi użytkownika.
Polecane ekspresy KRUPS – który wybierzesz?

Fot. Anna Sadkowska-Rojek/PCWorld

Polecane ekspresy KRUPS – który wybierzesz?

Fot. Anna Sadkowska-Rojek/PCWorld

KRUPS Intuition Experience +

Polecane ekspresy KRUPS – który wybierzesz?

Nowość w rodzinie KRUPS – ekspres z myślą o koneserach, którzy od kawy oczekują najwyższej jakości. Metalowe wykończenie sprawia, że urządzenie doskonale dopasuje się do kuchni urządzonych w różnych stylach. To, co wyróżnia ten model, to funkcja parzenia kawy mrożonej (3 różne przepisy). Ciekawostką jest też kawa Nitro – polega na zaparzaniu zimnej kawy z powietrzem. Efekt: wysoka pianka oraz słodki smak, zbliżony do cappuccino – jednak bez mleka. Dodatkowo, poszerzono ustawienia mocy kawy o dodatkowy, najwyższy poziom. Obsługa odbywa się za pomocą SMART SCREEN – intuicyjnego wyświetlacza dotykowego, który przypomina ekran smartfona. Urządzenie oferuje aż 8 kolorowych profili użytkowników.

Polecane ekspresy KRUPS – który wybierzesz?

Ekspres wyposażono w szwajcarski młynek stożkowy, a także tłok KRUPS, ubijający kawę z siłą 30 kg. W zestawie jest karafka, w której można przechowywać mleko również pomiędzy jednym a drugim parzeniem kawy. Urządzenie oferuje automatyczne programy konserwacji, w tym również odkamieniania i czyszczenia tabletką. Zbiornik na fusy usytuowano z przodu, co zapewnia łatwy dostęp. Miłym dodatkiem jest książeczka z przepisami, którą pobierzesz po zakupie urządzenia.

KRUPS Intuition Preference+

Polecane ekspresy KRUPS – który wybierzesz?
Polecane ekspresy KRUPS – który wybierzesz?

Ten nowoczesny ekspres wyposażono w intuicyjny ekran dotykowy SMART SCREEN. Korzystanie z niego przywodzi na myśl obsługę smartfona. Dzięki niemu dostosujesz moc, wielkość i proporcje wybranego napoju kawowego. Co więcej, urządzenie daje ci możliwość zapisania tych preferencji pod jednym z dwóch kolorowych profili użytkownika. W obrębie każdego z profili możliwe jest zapisanie do 7 spersonalizowanych receptur. Uwagę zwraca też sama konstrukcja tego ekspresu – pojemnik na fusy jest pionowy i wysuwa się do przodu, dzięki czemu jego opróżnianie wymaga zaledwie jednego ruchu. Czyszczenie elementów takich, jak system spieniania mleka, odbywa się w sposób automatyczny. Konserwacja urządzenia jest więc prosta i nie pochłania wiele czasu.

Polecane ekspresy KRUPS – który wybierzesz?

Do ekspresu dołączony został specjalny pojemnik na mleko o pojemności 600 ml. Jest przezroczysty, dzięki czemu zawsze wiadomo, ile mleka obecnie znajduje się w karafce. Zbiornik napełniony mlekiem można przechowywać w lodówce. Istotnym elementem tego sprzętu jest oczywiście młynek – w tym modelu zastosowano stalowy stożkowy młynek żarnowy o 5-stopniowej regulacji grubości mielenia ziaren. Dodatkowo, mamy tu technologię KRUPS Quattro Force, która ma za zadanie optymalizować każdy etap przygotowywania espresso. Producent zapewnia, że dzięki temu mielenie jest o 20% szybsze, a kawa ubijana jest z siłą 30 kg.

Ekspres KRUPS Intuition Preference+ kupisz pod tym linkiem.

KRUPS Evidence Eco Design

Polecane ekspresy KRUPS – który wybierzesz?
Polecane ekspresy KRUPS – który wybierzesz?

To prawdziwie ekologiczny ekspres do kawy. Powstał w 62% z plastiku z recyklingu, a co więcej – aż 90% materiałów wykorzystanych do powstania tego ekspresu może zostać użytych ponownie. Jednak w parze z ekologią idzie również funkcjonalność. W tym urządzeniu zastosowano też technologię KRUPS Quattro Force, dzięki której każdy etap parzenia espresso jest zoptymalizowany. Obsługa ekspresu odbywa się za pomocą intuicyjnego panelu sterowania. Zadbano też o możliwość zapisania dwóch ulubionych, spersonalizowanych receptur. Do wyboru jest 8 automatycznych programów: Ristretto, Espresso, duża kawa, Americano, Cappuccino, Latte Macchiato, Latte lub gorąca woda. Dzięki Funkcji Podwójnego Cappuccino przygotowanie dwóch kaw z mleczną pianką może odbywać się równocześnie.

Polecane ekspresy KRUPS – który wybierzesz?

Co ważne, ekspres samodzielnie przepłukuje się po każdym cyklu parzenia. Nie mamy tu karafki na mleko. Zamiast niej do ekspresu dołączono specjalny wężyk, przy pomocy którego urządzenie pobiera mleko bezpośrednio z oryginalnego opakowania.

Ekspres KRUPS Evidence Eco Design kupisz pod tym linkiem.

KRUPS Evidence One EA895N

Polecane ekspresy KRUPS – który wybierzesz?
Polecane ekspresy KRUPS – który wybierzesz?

Ten elegancki ekspres automatyczny wyposażono w intuicyjny panel sterowania z niewielkim, przejrzystym wyświetlaczem OLED i kolorowymi ikonkami. W jego pamięci zapisano aż 12 różnych napojów, które dodatkowo możesz spersonalizować – 3 poziomy mocy i 3 wielkości. Mleko pobierane jest za pomocą specjalnego wężyka, wprost z oryginalnego opakowania. Po zakończonym cyklu parzenia możesz liczyć na automatyczne czyszczenie systemu spieniającego – dysza spieniająca jest przepłukiwana, a jeśli zachodzi taka potrzeba, możesz również w prosty sposób zdemontować system mleczny.

Co ważne, wylot kawy jest regulowany, dzięki czemu pomieści naczynia o wysokości nawet 15 cm. Ekspres uzupełniono o wbudowany szwajcarski stożkowy młynek żarnowy. Całość prezentuje się naprawdę stylowo – takie urządzenie może być ozdobą każdej kuchni.

Ekspres KRUPS Evidence One EA895N kupisz pod tym linkiem.

KRUPS Evidence EA8901

Polecane ekspresy KRUPS – który wybierzesz?
Polecane ekspresy KRUPS – który wybierzesz?

Wyróżnia go stylowe, białe wykończenie – idealne nie tylko do kuchni nowoczesnych, ale i utrzymanych w stylu rustykalnym lub eklektycznym. Co ważne, ekspres ma 36 cm głębokości i 24 cm szerokości, co czyni go naprawdę kompaktowym urządzeniem. Ma 15 programów automatycznych – od espresso, przez kawy mleczne, jak cappuccino czy latte, aż po napoje herbaciane. Dodatkowo, dysponuje funkcją jednoczesnego parzenia dwóch filiżanek latte albo cappuccino. Możesz też wybrać jedną z dwóch opcji dodatkowych – DARK, dla wyrazistego aromatu i większej mocy oraz EXTRA SHOT dla zwielokrotnionej intensywności. Parzenie herbaty odbywa się przy użyciu dostosowanej temperatury – w sam raz do przygotowania czarnej, zielonej lub białej herbaty.

Polecane ekspresy KRUPS – który wybierzesz?

Dzięki zastosowaniu funkcji Autoclean, po przygotowaniu kawy mlecznej ekspres automatycznie przepłukuje przewody spieniające. Demontaż systemu mlecznego w celu dokładniejszego wyczyszczenia również jest bardzo prosty. Obsługa urządzenia również jest intuicyjna – zastosowano tu przejrzysty wyświetlacz dotykowy OLED. Co ważne, ten model ma regulowany wylot kawy, co umożliwia podstawienie nawet wysokiego naczynia – do 15 cm wysokości. Oczywiście, urządzenie wyposażono również w zintegrowany młynek, w którym zastosowano szwajcarskie stalowe żarna stożkowe.