Policja: 15-latek wylicytował audi A6 korzystając z cudzego konta

Policjanci z posterunku w Golinie zatrzymali 15-latka, który wylicytował na aukcji internetowej audi A6. Młodzieniec posłużył się w tym celu cudzym kontem...

Sprawa wyszła na jaw, gdy na posterunek w Golinie zgłosiła się kobieta, która twierdziła, że ktoś korzystając z jej konta wylicytował na aukcji internetowej warte ponad 93 tysiące audi A6 (dowiedziała się o tym, gdy zadzwonił do niej właściciel samochodu domagając się zapłaty oraz ustalenia warunków przekazania pojazdu). Ponadto mieszkanka Goliny przyznała, że stała się również "szczęśliwą właścicielką" telefonu komórkowego i gry o łącznej wartości ponad 1600 zł.

Sprawę udało się wyjaśnić. Okazało się bowiem, że kobieta parę dni wcześniej skorzystała ze swojego konta w kawiarence internetowej. Wpisane przez nią hasło zostało zapamiętane przez komputer i następnie wykorzystane przez 15-letniego, przebywającego właśnie na wagarach młodzieńca. To właśnie on dokonał opisanych wcześniej kosztownych zakupów.

Chłopiec został zatrzymany i przyznał się do winy. Nie potrafił jednak wyjaśnić powodów swojego postępowania. Jego sprawa zostanie przekazana do sądu rodzinnego i nieletnich.