Policja będzie ostrzegać przed piractwem - na razie na Warmii i Mazurach

Policjanci z Warmii i Mazur planują zorganizować akcję "Nie ściąg@j na siebie kłopotów". W jej ramach prowadzone będą akcje uświadamiające i edukacyjne ostrzegające przed przestępstwami komputerowymi, w tym przed nielegalnym udostępnianiem treści w Internecie.

Jak można przeczytać na stronie Komendy Głównej Policji, w akcję włączy się reprezentujący Koalicję Antypiracką Hirek Wrona, DJ Eprom, grupa hip-hopowa Afront, Allegro, fundacja Kidprotect.pl i Microsoft. Akcja skierowana jest do młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej.

W jej trakcie policjanci zwalczający przestępczość komputerową, internetową i intelektualną będą tłumaczyć, jak ustrzec się przed rozmaitymi pokusami związanymi z komputerem: pobieraniem nielegalnych treści, instalacją pirackiego oprogramowania, a także "testowaniem" zabezpieczeń innych maszyn czy ośmieszaniem innych lub wysyłaniem pod ich adresem pogróżek.

Policja będzie ostrzegać przed piractwem - na razie na Warmii i Mazurach

Afisz reklamujący akcję

Jak dowiadujemy się ze strony, "funkcjonariusze wspólnie z sojusznikami liczą na spadek liczby popełnianych przestępstw związanych z komputerem i Internetem, gdzie sprawcami są nieletni."

Podczas akcji odbędą się pogadanki, konkursy i pokazane zostaną prezentacje multimedialne. Jej zwieńczeniem ma być koncert DJ Eproma i Afrontu.

Dodatkowe informacje: "Nie ściąg@j na siebie kłopotów"


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: