Policja z Hong Kongu odnalazła sprzęt Apple o ogromnej wartości

Policjanci wykazali się ogromnym sprytem i odzyskali warte ponad 1 milion dolarów urządzenia elektroniczne produkcji Apple.

Policja ze specjalnego okręgu administracyjnego Hong Kong aresztowała trzy osoby po odkryciu ogromnej ilości niezadeklarowanych iPhone'ów, Apple Watch'y, iPad'ów oraz innych ekskluzywnych sprzętów i akcesoriów.

Policja z Hong Kongu odnalazła sprzęt Apple o ogromnej wartości

Źródło: apple.com

Podejrzani zamierzali na własną rękę przemycić wyżej wymieniony sprzęt na teren Chin, aby uniknąć płacenia podatku od importu.

Gazeta South China Morning Post opisuje cało wydarzenie jako jeden z największych nielegalnych transportów towarów elektronicznych w historii Hong Kongu.

Łączna wartość skonfiskowanych sprzętów wynosi ponad 1 milion dolarów. Inne przemycane rzeczy w tym komponenty komputerowe zostały wycenione na dodatkowe dodatkowe 2,2 miliona dolarów.

Dowiedzieliśmy się, że znaczna część przemyconych towarów jest fabrycznie nowa i posiada nienaruszone opakowania. Co ciekawe policja nie wyklucza, że część z nich przeznaczona była na prezenty świąteczne.

Policja wraz z urzędnikami celnymi w Hong Kongu odkryła podejrzaną przesyłkę iPhone'ów i innych urządzeń od Apple w ramach działań operacji anty-przemytniczej. Przy wyrywkowej kontroli odnaleziono nielegalny sprzęt. Całe przedsięwzięcie było wynikiem trwającego ponad dwa miesiące dochodzenia.

W związku ze śledztwem aresztowano trzech mężczyzn w wieku od 34 do 38 lat.

Docelowo produkty miały zostać przetransportowane do Chin za pomocą specjalnie przygotowanej w tym celu łodzi. Posiadała ona dodatkowy ukryty przedział pod podłogą kabiny.

Dlaczego ryzykowano przemyt tak dużej ilości urządzeń? Oczywiście chodzi o pieniądze. Podatek na przemycane urządzenia może wynosić do 17 procent jego wartości.

W chwili obecnej kara za import lub eksport niezgłoszonego do urzędu celnego ładunku wynosi w Hong Kongu do siedmiu lat pozbawienia wolności oraz 130 tysięcy dolarów grzywny.

Źródło: cultofmac.com