Policja zatrzymała kolejnego fałszerza kart

Policjanci z Komendy Stołecznej Policji zatrzymali, poszukiwanego listem gończym, fałszerza kart płatniczych. Szacuje się, że mężczyzna oszukał osoby prywatne, firmy oraz banki na łączną kwotę ponad 600 tysięcy złotych.

Jak wynika z ustaleń Policji, proceder jakiego dopuścił się 47-letni Grzegorz K, był całkowicie przemyślany. Mężczyzna, kilka lat temu, zatrudnił się w firmie zajmującej się obsługą oraz serwisowaniem bankomatów. Tam, jako pracownik, poznał systemy zabezpieczeń bankowych oraz te stosowane na kartach płatniczych.

Następnie Grzegorz K. rozpoczął przestępczy proceder. Za pomocą specjalistycznego sprzętu instalowanego w bankomatach kopiował on informacje z kart płatniczych wielu klientów. Za pomocą ukrytych kamer odczytywał kody pin, a następnie klonował karty i za ich pomocą pobierał pieniądze z bankomatów.

Zobacz również:

  • Agentka FBI kradła tajne dokumenty!

Policja szacuje, że mężczyźnie udało się w ten sposób ukraść około 600 tysięcy złotych. Grzegorzowi K. za popełnione przestępstwa grozi od 5 do 25 lat pozbawienia wolności.