Policja zatrzymała oszustów internetowych. Grozi im do 10 lat więzienia

Policja poinformowała o zatrzymaniu dwóch oszustów internetowych z Sieradza. Zatrzymani opracowali skrypt automatycznie zakładający profile na "jednym z popularnych portali". Następnie, za pomocą fikcyjnych kont, masowo rozsyłali oferty reklamowe do innych użytkowników portalu. Teraz grozi im do 10 lat więzienia.

Policja zatrzymała dwóch mieszkańców Sieradza, którzy zostali oskarżeni o poważne oszustwo internetowe. Mężczyźni, 40-letni ojciec i 19-letni syn, opracowali skrypt, który automatycznie zakładał fikcyjne profile na "jednym z popularnych portali internetowych". Następnie za pomocą tych kont rozsyłali oferty reklamowe swoich produktów. Według wstępnych ustaleń do momentu zatrzymania utworzono w ten sposób aż 6 tysięcy profili i wysłano ogromne ilości ogłoszeń reklamowych. W pewnym momencie doprowadzono nawet do zablokowania serwisu. Jego właściciele wstępnie oszacowali straty na nimal 300 tysięcy złotych.

Podejrzani zostali zatrzymani na gorącym uczynku. Gdy policjanci wpadli do mieszkania, komputery były włączone, z uruchomionym wspomnianym wyżej oprogramowanie. Natychmiast zabezpieczono cały sprzęt: trzy komputery stacjonarne, trzy laptopy, szafę serwerową oraz płyty z pirackim oprogramowaniem.

Zatrzymanym postawiono już zarzuty. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.


Zobacz również