Policjanci z Hongkongu

Pełen akcji i spektakularnych efektów specjalnych thriller policyjny Benny'ego Chana - jednego z najlepszych twórców filmowych z Hongkongu.

Pełen akcji i spektakularnych efektów specjalnych thriller policyjny Benny'ego Chana - jednego z najlepszych twórców filmowych z Hongkongu.

Jack jest jednym z najlepszych policjantów z oddziału specjalnego policji Hongkongu. Nie ma sprawy, której nie potrafiłby rozwiązać - do czasu, gdy natrafi na trop tajemniczego, bezwzględnego hipnotyzera stojącego na czele brutalnego gangu złodziei i zabójców. Gangu, który bez skrupułów wykorzystuje zahipnotyzowane ofiary do swoich celów, by później pozbawiać je życia. Okazuje się, że tylko Ken - odsiadujący wyrok mistrz hipnozy jest w stanie pomóc policjantowi schwytać przestępcę. Czy jednak można oczekiwać lojalności od człowieka chcącego za wszelką cenę wydostać się z więzienia? Rozpoczyna się szaleńczy wyścig z czasem, w którym stawką są nie tylko warte miliony dolarów brylanty, ale również życie najbliższych - Jacka i Kena... Czy jednak spryt i wyszkolenie bojowe policjanta wystarczą, by zmierzyć się z morderczą mocą umysłu przeciwnika?

"Policjanci z Hongkongu" to trzymający w napięciu, pełen akcji, samochodowych pościgów i spektakularnych pirotechnicznych efektów specjalnych thriller policyjny Benny'ego Chana - twórcy takich klasyków gatunku, jak "Śmiertelna gra" czy "New Police Story". Krytycy na całym świecie wysoko ocenili film m.in. za bardzo efektowne sceny walki, przepiękne zdjęcia oddające klimat Hongkongu i świetną grę aktorską gwiazd azjatyckiego kina akcji Ekina Chenga i Leona Lai.

Wydanie DVD

Dźwięk

DD 5.1: chiński, DTS: chiński, DD 5.1: polski lektor

Obraz kolorowy

Format 2,35:1 anamorficzny, panoramiczny

Informacje

Tytuł: Policjanci z Hongkongu (Heroic Duo) © 2003 Universe Entertainment Ltd.

Gatunek akcja

Czas 96 minut

Reżyseria Benny Chan

Scenariusz Adrian Kwan, Yuen Kam Lun

Zdjęcia Anthony Poon

Muzyka Tommy Wai

Obsada Ekin Cheng, Leon Lai, Kar Yan Lam, Anson Leung, Francis Ng i inni

Kraj i rok produkcji Hongkong, 2003

Recenzja

"Ten film to prawdziwy rebus estetyczny i kulturowy: thriller z hipnozą w roli głównej. Z jednej strony film akcji i krwawych scen w dobrym stylu fabryki emocji z Hongkongu, a z drugiej - psychologiczny i chwilami plakatowo naiwny kryminał, nawiązujący do tradycji Agathy Christie. W tym rozpalonym azjatyckim filmowym WOK-u mieszają się ze sobą okrucieństwo i sentymentalizm, popis sprawności i tęsknota za prawdziwym uczuciem, bondowskie fajerwerki i romantyczna miłość. Sprawne aktorstwo chińskich gwiazd z Honkongu nie pozwala na nudę, nawet wtedy gdy od pomieszania wątków kolejny raz zaczyna się kręcić w głowie..." - Tomasz Raczek

<hr><font size="-3">Tomasz Raczek

Krytyk filmowy i wydawca. Prowadzony przez niego Instytut Wydawniczy Latarnik wydaje książki poświęcone filmowi i mediom. Autor książek "Pies na telewizję", "Karuzela z madonnami" i "Karuzela z herosami". Z Zygmuntem Kałużyńskim stworzyli duet znany z telewizji, publikacji prasowych (Wprost) i książek: "Poławiacze pereł", "Perłowa ruletka" oraz pięciotomowego leksykonu filmowego na XXI wiek "Perły kina".

Konsultant ds. repertuaru filmowego Kina Domowego - Magazynu DVD.