Polisa na bity

Counterpane Internet Security, specjalista od bezpieczeństwa systemów internetowych, poszerzył swoją ofertę o komputerowe polisy ubezpieczeniowe.

Firma Counterpane Internet Security, specjalizująca się w usługach podnoszących bezpieczeństwo systemów informatycznych, wprowadziła do oferty "komputerowe polisy" gwarantowane przez Lloyd's of London.

Pierwszy rodzaj polisy (Internet Asset and Income Protection Coverage) zakłada wypłatę odszkodowania ubezpieczonym firmom w wypadku utraty danych lub przerwy w dostarczaniu usług, np. dostępu do Internetu. Z ubezpieczenia mogą być także pokrywane koszty usług świadczonych przez specjalistów wynajmowanych w razie zagrożenia bezpieczeństwa systemu. Ubezpieczyciel ustalił następujące ceny: 20 tysięcy USD za polisę o wartości 1 miliona USD, do 75 tysięcy USD za polisę wartą 10 milionów USD.

Drugi rodzaj ubezpieczenia (Internet Asset and Income Protection Warranty Plan), jest, jak twierdzi Counterpane Internet Security, zupełną nowością na rynku "komputerowej asekuracji". Dzięki tej polisie firmy korzystające z usług Counterpane (szczególnie firmy typu Internet Service Provider i Application Service Provider) mogą oferować gwarancję na usługi wsparte ubezpieczeniem, co podnosi ich wiarygodność i budzi zaufanie klientów. Oznacza to, iż kiedy klient danego dostawcy poniesie straty wynikłe z nagłej utraty dostępu do usługi, otrzyma odpowiednie odszkodowanie. Ceny zabezpieczenia także są wyznaczane indywidualnie, w zależności od bezpieczeństwa systemów klientów i od tego, jak szeroki ma być ochronny parasol polisy. Wartość polisy może sięgać w tym przypadku nawet miliarda USD.

Więcej informacji: www.counterpane.com


Zobacz również