Politechnika Warszawska - wyciekły prywatne dane około 5000 osób

Wśród ujawnionych informacji są m.in nazwiska, PESEL-e, numery dowodów osobistych, a także historia edukacji i płatności.

Portal Zaufana Trzecia Strona poinformował, że 3 maja, około godziny 17.00 miał miejsce wyciek danych osobowych około pięciu tysięcy osób, związanych z Politechniką Warszawską. Ujawnione informacje dotyczą zarówno studentów, jak i pracowników naukowych uczelni, a zapisy obejmują nawet do 12 lat wstecz.

Zamieszczone w sieci wiadomości pochodzą z serwisu okno.pw.edu.pl czyli strony Ośrodka Kształcenia na Odległość Politechniki Warszawskiej (OKNO). Ujawniona baza danych uczelni zawiera ponad 3 GB informacji, w tym tak istotne, jak: historia edukacji i pracy, hasła, oceny, treść e-maili, historia płatności, daty urodzenia, adresy, PESEL-e, numery dowodów osobistych i wiele innych, nie mniej ważnych wiadomości. Zdecydowanie jest to poważny powód do zmartwień dla wszystkich, którzy byli lub są związani z uczelnią od 2008 roku, od którego rozpoczyna się ujawnione archiwum.

W chwili obecnej, Politechnika Warszawska będzie musiała poinformować wszystkie osoby, których dane zostały ujawnione. Przypuszczalnie będą one musiały wyrobić nowe dokumenty osobiste i zmienić część haseł, m.in skrzynek mailowych. Na razie nie ma oficjalnego komentarza ze strony uczelni. Nie znane są także powody kradzieży i ujawnienia archiwum.

Zobacz również: Panek Rent a Car - poufne dane klientów firmy trafiły do sieci

źródło: zaufanatrzeciastrona.pl