Polityczny projekt założyciela Wikipedii

Założyciel Wikipedii, Jimmy Wales ogłosił rozpoczęcie nowego projektu, poświęconego bieżącym wydarzeniom politycznym, takim jak małżeństwa homoseksualistów czy ochrona środowiska. Campaigns Wikia, podobnie jak inne serwisy Walesa - Wikipedia czy Wiktionary - udostępni swoje łamy wszystkim chętnym.

O powstaniu projektu Wales poinformował w Dniu Niepodległości, 4 lipca, w "otwartym liście do politycznej blogosfery". Twórca Wikipedii zaadresował go do wszystkich osób zainteresowanych polityką, które swoją działalność prowadzą w Internecie. Jimmy ma nadzieję, że, o ile Campaign Wikia odniesie sukces, stanie się ona miejscem, w którym wyborcy będą mogli zdobyć jak najwięcej informacji na temat bieżących wydarzeń i innych interesujących ich tematów.

Wales chce, by jego projekt był miejscem ponadpartyjnej dyskusji i wymiany informacji. "Kimkolwiek jesteś i w cokolwiek wierzysz, możesz podzielić mą chęć, by było to miejsce, w którym ważne są opinie i przemyślenia, a nie sposób i styl ich prezentowania" - napisał pomysłodawca Campaign Wikia.

Więcej informacji znaleźć można na stronie Campaign Wikia.