Polowanie na piratów

W styczniu i lutym br. w wyniku akcji antypirackich polscy policjanci zatrzymali 45 osób i skonfiskowali ponad 2 tysiące płyt z nielegalnym oprogramowaniem.

Wszystko wskazuje na to, że w 2000 r. piraci nie będą mieli łatwego życia. Przedstawiciele agencji detektywistycznych, policji, prokuratury zapowiadają, że oprócz bazarów i giełd komputerowych będą systematycznie kontrolowane również sklepy z oprogramowaniem, a także firmy podejrzane o korzystanie z pirackich programów informatycznych.

Ogółem w styczniu i w lutym tego roku pracownicy agencji detektywistycznych wspólnie z funkcjonariuszami policji przeprowadzili wiele działań, w wyniku których zabezpieczono do celów dowodowych: 67 komputerów, 16 nagrywarek, 2037 płyt i 5 dysków twardych z nielegalnym oprogramowaniem.

W kilkunastu antypirackich akcjach policyjnych przeprowadzonych w różnych rejonach kraju zatrzymano ogółem 45 osób. Skontrolowano m.in. 27 sklepów komputerowych. W okresie tym odbyło się 19 rozpraw sądowych dotyczących piractwa.