Polsat Sport: Donald Tusk odpowiada za kodowanie transmisji meczów Mistrzostw Świata w siatkówce

Szef Polsatu Sport wskazał winnego zakodowania sygnału transmisji z Mistrzostw Świata w siatkówce mężczyzn. Jest nim Donald Tusk.

Polska drużyna być może walczyła będzie o medale Mistrzostw Świata w siatkówce mężczyzn. Niestety jej meczy (przypomnijmy, że najbliższymi naszymi przeciwnikami będą Brazylijczycy i Rosjanie) nie obejrzą wszyscy kibice ponieważ sygnał został zakodowany (bez dodatkowych opłat transmisje mogą obejrzeć jedynie klienci Polsatu i Plusa).

W związku z podjęciem tej decyzji ogromna krytyka ze strony kibiców spłynęła na właściciela Polsatu, Zygmunta Solorza-Żaka. Szef Polsatu Sport, Marian Kmita, udzielił dla gazety "Polska The Times" wywiadu, w którym wyraźnie stwierdza, że za zakodowanie sygnału odpowiada jednak ktoś inny: Donald Tusk!

Dlaczego? Dlatego, że to właśnie on podjął ponoć decyzję, aby grupa spółek Skarbu Państwa, które miały wesprzeć Polsat (jedna ze spółek miała być nawet partnerem strategicznym; umowa miała być podpisana w styczniu) nagle zmieniły zdanie i odmówiły współpracy.

_____________

Cóż, wina leży moim zdaniem po obu stronach:

- nie ma obowiązku wspierania prywatnej firmy przez spółki Skarbu Państwa. Nie widziałbym jednak nic złego w tym, gdyby teraz udzieliły takiego wsparcia

- Pan Solorz-Żak, chociaż nie jest takim filantropem, jak chciałaby jedna z dziennikarek Polsatu, mógłby nim tym razem zostać. Dziwię się, że zrezygnował z tak niepowtarzalnej okazji na poprawienie swojego wizerunku