Polscy internauci częściej zwiedzają Europę niż własny kraj

Europa to najczęściej wskazywany kierunek podróży wśród polskich internautów - wynika z raportu opublikowanego przez firmę badawczą Gemius. Co drugi (56 proc.) internauta planujący wyjazd z biurem podróży w ciągu najbliższego półrocza zamierza odwiedzić jeden z krajów Starego Kontynentu, podczas gdy jedynie co siódmy (14 proc.) planuje wykupić wycieczkę krajową.

Wśród kierunków europejskich królują takie państwa, jak: Włochy, Hiszpania, Grecja, Chorwacja oraz Austria. Natomiast wśród wyjazdów planowanych w obrębie Polski największą popularnością cieszą się województwa podkarpackie, zachodniopomorskie i małopolskie. Sezon wiosenno-letni to najpopularniejszy okres urlopowy.

W przypadku wyjazdów krajowych i europejskich zdecydowana większość osób korzystających z sieci planuje przeznaczyć na ten cel do 2 000 zł, zaś w przypadku wyjazdów poza Europę ponad 2 000 zł na osobę.

Triada.pl i Wakacje.pl popularnymi przewodnikami turystycznymi

Jak pokazują wyniki raportu Gemius "Turystyka wśród internautów" - internet to najpopularniejsze źródło informacji turystycznej wśród osób korzystających z sieci. Ponad połowa (58 proc.) internautów planujących wyjazd z biurem podróży wskazała informacje z sieci jako najczęściej wykorzystywane podczas planowania wyjazdu.

Osoby poszukujące informacji za pomocą internetu, wykorzystywały w tym celu przede wszystkim strony biur podróży (65 proc. wskazań), wyszukiwarki (53 proc.) i portale turystyczne (47 proc.). Najpopularniejszą stroną biura podróży okazała się Triada.pl - wskazana przez 41 proc. internautów szukających informacji na stronach biur podróży.

Z kolei najczęściej wybieranym portalem turystycznym są Wakacje.pl (wskazane przez 45 proc. osób szukających informacji na portalach turystycznych).


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: