Polscy licealiści-naukowcy świetnie zaprezentowali się na Intel ISEF

Międzynarodowy naukowy konkurs Intel ISEF dobiegł końca. Mamy powody do zadowolenia.

Z Los Angeles dotarły do nas świetle wieści dotyczące międzynarodowego konkursu naukowego Intel International Science and Engineering Fair (Intel ISEF), w którym wzięło udział ponad 1 700 uczniów (nie mogą to być studenci) z 70 krajów. Polskę reprezentowały trzy osoby, które zwyciężyły w marcu 2014 r. w finale Konkursu Młodych Naukowców E(x)plory 2014:

- Jerzy Szuniewicz z VIII LO im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, który zaprezentował projekt „Wykorzystanie przestrzennego modulatora światła do optymalizacji procesu sprzęgania pojedynczych fotonów do światłowodów jednomodowych”

- Joanna Jurek z I LO im. Bolesława Chrobrego w Piotrkowie Trybunalskim, która zaprezentowała „wielofunkcyjny nano-system kompozytowy dla dostarczania leków”

- Marcin Witkowski z VI LO im. Jana Kochanowskiego w Radomiu, którego projekt zatytułowany był „Wpływ przygotowania próbki na otrzymywane widmo spektrofotometrii Ramana z uwzględnieniem efektu SERS”.

Wyniki w swoich kategoriach: Jerzy Szuniewicz zajął III miejsce (Fizyka i Astronomia), natomiast Joanna Jurek IV miejsce (Medycyna i Nauki o Zdrowiu).

Brawo!