Polscy mistrzowie świata pokonani

Skończyła się świetna passa polskiego zespołu Pentagram G-Shock. Drużyna, która w ostatnich miesiącach była niewątpliwie jedną z najjaśniejszych gwiazd międzynarodowej sceny Counter-Strike'a 1.6 odpadła wczoraj w rozgrywkach światowego finału World Series of Video Games.

Polscy mistrzowie świata pokonani
Aby wystąpić w finałach World Series of Video Games, Pentosi musieli wygrać najpierw eliminacje regionalne. Osiągnęli cel. W finale, w pięknym stylu pokonali hoorai (odpowiedni artykuł znajdziecie pod tym adresem).

W światowym finale, Polakom nie poszło już tak dobrze. Ekipa w składzie Neo, LUq, TaZ, kuben i Lord rozpoczęła turniej błyskotliwą wygraną z Winsdom Nerve Victory (16:12). W kolejnym meczu Pentosi ulegli jednak szwedzkiemu Team Fnatic (13:16).

O dalszym uczestnictwie w turnieju zadecydować miało spotkanie ze sławnym zespołem Ninjas in Pyjamas. Pojedynek zapowiadał się szczególnie ciekawie ze względu na to, że to właśnie NiP przegrał z Pentagramem w tegorocznym finale World Cyber Games.

Szwedzi dokonali zemsty - rozegrali kapitalny mecz (ostateczny wynik 16:13) i wyeliminowali Polaków z turnieju. Pentagram zajął tym samym 9-10 miejsce (wraz z wNv).