Polscy webmasterzy idą w ślady programistów

Polscy twórcy i projektanci stron internetowych najwyraźniej pozazdrościli sukcesów programistom i udowodnili, że również w tej dziedzinie Polacy mogą zdobywać światowe laury. Na zakończonym niedawno festiwalu Webdesign International Festival w Limoges grupa naszych reprezentantów o nazwie Łotever zajęła trzecie miejsce w kategorii "Najlepsza amatorska strona internetowa".

W tegorocznej edycji konkursu wzięły udział grupy webmasterskie (zarówno profesjonalne jak i amatorskie) z 15 państw z całego świata - oprócz Polski swych reprezentantów miały w konkursie takie kraje jak Belgia, Kanada, Hiszpania, Stany Zjednoczone, Rosja, Francja i Brazylia. Polskę reprezentowały cztery zespoły: K++ (w kategorii profesjonalistów), Łotever, Lung Yen i Web Killers (amatorzy).

W skład zespołu Łotever weszli czterej ludzie: Grzegorz Milewczyk z Wejherowa, Andrzej Rostkowski z Bolszewa, Jarosław Stępień z Gdyni oraz Michał Roszman z Orla. Projekt stworzonej przez nich strony WWW można obejrzeć tutaj.

Laureaci w kategorii amatorów

1. Trop Mal (Kanada)

2. Les Infographiss' de l'INPRES (Belgia)

3. Łotever

Laureaci w kategorii profesjonalistów

1. The Mighty Fighting Tigers (USA)

2. Bittacora (Hiszpania)

3. Gasu Basu (Rosja)

Złotymi czcionkami na kartach historii polskich występów na Webdesign International Festival zapisał się zwłaszcza rok 2003, kiedy to grupa SMART zwyciężyła w rywalizacji zespołów amatorskich, profesjonalna grupa M+ zajęła czwartą pozycję w swojej kategorii, a Międzynarodową Nagrodę Publiczności zdobyli webmasterzy z grupy Orange. W 2004 r. trzecie miejsce w kategorii amatorów przypadło w udziale grupie Atomówki.