Polska - Irlandia Północna - jednak remis!

Początek meczu Polska - Irlandia Północna zdecydowanie dla reprezentacji Polski. Pierwsza szybka akcja naszego zespołu: Murawski widowiskowo mija kilku piłkarzy Irlandii Północnej i podaje w pole karne przeciwnika. Tam na podanie czeka już Paweł Brożek. Szybkie przyjęcie piłki, zwód, minięcie bramkarza... Przedstawiamy komputerową symulację jutrzejszego spotkania białych orłów!

Już jutro reprezentacja Polski zmierzy się z drużyną Irlandii Północnej. Stawka jest wysoka, bo od niej zależą cenne punkty do eliminacji finałów mistrzostw świata w piłce nożnej, które odbędą się za rok w RPA. My już dziś podajemy Wam wynik spotkania Polska - Irlandia Północna. Specjalnie dla Was przeprowadziliśmy pełną komputerową symulację meczu w FIFA09. Jaka jest komputerowa prognoza dla meczu Polska - Irlandia Północna? Zapraszamy do lektury!

Sobotni mecz Polski z Irlandią Północną od dłuższego czasu wzbudza ogromne emocje. Goście obawiali się przede wszystkim reakcji naszych rodzimych kibiców oraz gorącej pogody, która przeszkadzałaby piłkarzom pochodzącym z wysp brytyjskich. Zmartwień nie brakowało również po naszej stronie. Kontuzja Marcina Wasilweskiego osłabiła nasze szyki obronne, Mimo to zawodnicy zapowiedzieli, że postarają się dla niego zdobyć w najbliższym dwumeczu komplet punktów. Aby osiągnąć cel, trzeba jednak najpierw wygrać z Irlandią.

Obie drużyny przystąpiły do meczu niezwykle zmotywowane. Składy zostały podane na godzinę przed odgwizdaniem rozpoczęcia spotkania. Oto zawodnicy, którzy wezmą udział w spotkaniu:

Skład - Polska: Boruc - Golański, Żewłakow, Dudka, Krzynówek - Błaszczykowski, Lewandowski, Murawski, Roger - Smolarek* - Brożek

Skład - Irlandia Północna: Taylor - McAuley, Hughes, Evans, McCartney - Clingan, Davis, Johnson, McCann - Feeney, Healy

*Wobec czwartkowego urazu Ludovica Obraniaka, na czas rozgrywania symulacji zawodnik ten nie był w stanie przystąpić do meczu. Stąd w podstawowym składzie znalazł się Euzebiusz Smolarek.

**Mecze zostały rozegrane w systemie komputer vs komputer.

Początek meczu Polska - Irlandia Północna zdecydowanie dla reprezentacji Polski. Pierwsza szybka akcja naszego zespołu: Murawski widowiskowo mija kilku piłkarzy Irlandii Północnej i podaje w pole karne przeciwnika. Tam na podanie czeka już Paweł Brożek. Szybkie przyjęcie piłki, zwód, minięcie bramkarza... niestety - ostateczne wykonanie tego strzału pozostawia wiele do życzenia.

Polska - Irlandia Północna - jednak remis!

Nadal tylko 0-0. Szkoda, bo po tej niemal stuprocentowej sytuacji nasz zespół mógł już prowadzić jedną bramką.

Kolejne minuty to znów zdecydowana przewaga reprezentacji polski. Po pięknej akcji Jakuba Błaszczykowskiego prawą stroną i wrzuceniu piłki w pole karne, Roger mógł znaleźć się w sytuacji sam na sam. Niestety, w pogoni za piłką nasz zawodnik wpada na bramkarza rywali. Faul i rzut wolny dla Irlandii Północnej.

Polska - Irlandia Północna - jednak remis!

GOOOOOOOL!!! Czternasta minuta nareszcie przyniosła to, na co czekali wszyscy polscy kibice! Piękne zagranie z głębi pola do Smolarka i ten, ze stoickim spokojem, pokonuje bramkarza Irlandii Północnej. Polska reprezentacja prowadzi więc 1-0 w meczu, który może nas znacznie przybliżyć do finałów mistrzostw świata w RPA.

Polska - Irlandia Północna - jednak remis!

Polska - Irlandia Północna - jednak remis!

Stracona bramka ta szybko otrzeźwiła zespół Irlandii. Zawodnicy rzucili się odrabiania strat. Efekt? Szesnasta minuta i rzut wolny kilka metrów od linii pola karnego Polaków.

Aktualizacja: 06 września 2009 12:18

Komputerowa symulacja meczu Polska - Irlandia Północna zawiodła. Polacy zremisowali z Irlandczykami i tym samym niemal stracili możliwość awansu do finałów mistrzostw świata w piłce nożnej w RPA.