Polska firma w czołówce 100 najlepszych firm outsourcingowych na świecie

Ericpol - największy polski eksporter IT wg raportu Computerworld TOP200 - znalazł się w grupie firm outsourcingowych określanej mianem "Rising Star". To pierwsza polska firma rankingu International Association of Outsourcing Professionals (IAOP).

Czytaj też:
IAOP po raz szósty ogłosiło wyniki rankingu najlepszych na świecie firm outsourcingowych i doradczych - The Global Outsourcing 100. Tegoroczne rozstrzygnięcie przedstawione zostało dziś (21 lutego) podczas IAOP’s 2011 Outsourcing World Summit w Indian Wells w Kalifornii. "Firmy znajdujące się na liście Global Outsourcing 100 są sprawdzonymi liderami branży i wschodzącymi gwiazdami tego biznesu. Są firmami, z którymi chce się nawiązywać partnerstwo w celu osiągania sukcesów i lepszych rezultatów outsourcingowych" - powiedział Michael Corbett, przewodniczący IAOP.

"Ranking jest źródłem wiedzy i referencji dla międzynarodowych korporacji poszukujących partnerów w branży outsourcingu. W skład listy wchodzą przedsiębiorstwa z całego świata dostarczające usługi z obszarów BPO, KPO i usług doradczych. Znalezienie się The Global Outsourcing 100 to wielki sukces naszej firmy" - podkreśla Jan Smela, prezes zarządu Ericpol Telecom. "W 20. rocznicę istnienia firmy znaleźliśmy się w gronie 100 znakomitych firm z całego świata. To doskonałe podsumowanie dotychczasowego naszego dorobku. Obecność na liście to wynik pracy naszych inżynierów połączony z olbrzymim zaufaniem klientów, którzy powierzają nam rozwój produktów, często kluczowych dla rozwoju ich biznesu. Wszystko odbywa się w warunkach globalnej konkurencji, co znacznie podkreśla smak naszego sukcesu" - dodaje.

Ranking The Global Outsourcing 100 co roku otwierają największe światowe firmy, których zatrudnienie przekracza 100 tys. pracowników. Przy ustalaniu listy pod uwagę brany są m.in. wielkość i wzrost wyników finansowych, liczba zatrudnionych, lokalizacje, w których świadczyło się usługi, efektywność kadry zarządzającej oraz referencje od klientów.

"Dzięki takiemu wyróżnieniu umacniamy rozpoznawalność naszej firmy, jako solidnego partnera wyspecjalizowanego w zaawansowanych technologiach. Pozycja "Wschodzącej Gwiazdy" rankingu TGO 100 bardzo wzmacnia naszą pozycję w oczach potencjalnych klientów. Ericpol posiada centra rozwojowe na Białorusi i Ukrainie, co sprawia, że zachowując standardy jakości na najwyższym poziomie 99,9999% niezawodności oprogramowania, posiadamy ofertę skutecznie konkurującą z firmami z Dalekiego Wschodu i całej Europy" - konkluduje Paweł Szczerkowski, dyrektor generalny Ericpol Telecom.