Polska gra SUPERHOT "ustrzeliła" w jeden dzień na Kickstarterze 100 tys. USD

Kickstarter pozwolił na zebranie wystarczającej sumy pieniędzy, aby zespół SUPERHOT z Łodzi stworzył komercyjną wersję gry SUPERHOT. Co ważne, do końca zbiórki pozostało jeszcze 29 dni...

SUPERHOT to gra, nad którą pracuje SUPERHOT Team z Łodzi. Jest to nietypowa strzelanka ponieważ czas płynie w niej jedynie wtedy, gdy się poruszamy. Aby udało się stworzyć jej komercyjną wersję (darmowa dostępna jest na oficjalnej stronie internetowej), potrzebne są jednak oczywiście pieniądze. Próbując je zdobyć twórcy gry postanowili za pośrednictwem Kickstartera zwrócić się o pomoc do internetowej społeczności.

Pierwszym celem, który pozwolić miał na wydanie gry, było zebranie 100 tysięcy dolarów. Okazało się, że SUPERHOT ogromnie spodobał się graczom z całego świata, ponieważ wspomniana kwota została zebrana już w dzień po rozpoczęciu zbiórki, do czego przyczyniły się datki ponad 4,5 tysiąca osób. Kolejnym celem jest zebranie 120 tysięcy dolarów, co pozwolić ma na zatrudnienie specjalistów od 3D. Biorąc pod uwagę, że w momencie pisania tego tekstu zebrano już 16 265 dolarów, osiągnięcie wspomnianej kwoty wydaje się kwestią godzin.

Co dalej? Kolejne progi ustalone na poziomie 150 tysięcy i 200 tysięcy dolarów mają się przełożyć na jakość i możliwości gry SUPERHOT. Do końca zbiórki pozostało jednak jeszcze 29 dni, więc tak naprawdę zebrana kwota może być zawrotna.

Na koniec tylko jeszcze jedna rzecz, która mnie zaintrygowała. Twórcy gry zamieścili bowiem na Kickstarterze wpis, w którym przekonują, że ze względu na stosunkowo niskie koszty życia w Polsce 100 tysięcy dolarów powinno im wystarczyć na przygotowanie gry bez potrzeby sięgania po dodatkowe wsparcie finansowe.

Faktycznie mamy w Polsce niskie koszty życia powiedzmy w porównaniu do mieszkańców USA?