Polska idealnym krajem dla "mobilnych" testów Intela

Intel postrzega nasz rynek, jako bardzo otwarty na innowacje. Dzięki temu, jako jedni z pierwszych na świecie będziemy mogli kupić smartfony i tablety oparte na procesorach Cover Trail.

Intel do tej pory współpracował w Polsce z takimi operatorami komórkowymi, jak Orange i T-Mobile. Jak informuje Gazeta Prawna, postanowił jednak zwiększyć zakres tej współpracy i skontaktował się kilka dni temu również z przedstawicielami Plusa i Play. Dlaczego? Dlatego, że postrzega nasz kraj, jako idealny do testów mobilnych rozwiązań.

"Polska jest dla nas unikatowa, jeśli chodzi o poziom otwarcia konsumentów na innowacje. To, co testujemy tutaj, ma wpływ na nasze działania globalne. Możemy tu przetestować wiele rozwiązań." - powiedział GP John McClure, dyrektor ds. marketingu i sprzedaży urządzeń mobilnych w Intel Corp.

Zapowiedział ponadto, że w ciągu najbliższych kilku tygodni właśnie w Polsce będziemy mogli jako jedni z pierwszych na świecie kupić smartfony i tablety zbudowane w oparciu o procesory Cover Trail.

To nie tylko Intel

Warto przypomnieć, że nie tylko Intel postrzega nasz kraj w ten sposób. Podobne podejście prezentuje bowiem np. Mozilla w przypadku smartfonów zasilanych jej pierwszym mobilnym systemem, Firefoksem OS.

Z jednej strony można się więc z tego cieszyć, z drugiej natomiast przykro się robi, gdy sobie uświadomimy, że nasza otwartość na inne rozwiązania w zakresie smartfonów, czy tabletów związana jest mocno z małą zasobnością naszych portfeli.


Zobacz również