Polska łata do NWN

Dostępny do tej pory tylko w wersji anglojęzycznej patch, podnoszący dodatek Neverwinter Nights: Shadows of Undrentide do wersji 1.31, już wkrótce doczeka sie również wersji polskiej.

Firma CD Projekt poinformowała, że prace nad polską poprawką oznaczoną numerem 1.31 do Neverwinter Nights i dodatku Shadow of Undrentide, zostały już ukończone. Obecnie jest ona testowana w firmie BioWare w celu sprawdzenia poprawności działania. Testy powinny zostać zakończone w ciągu dwóch tygodni - po upływie tego czasu łatka zostanie udostępniona publicznie.

Na razie jednak proponujemy anglojęzyczny patch, który przede wszystkim poprawia szereg błędów wykrytych w grze oraz przyspiesza wgrywanie się zasobów w Hak Paks w zestawie narzędzi (Toolset). Ponadto łatka wprowadza opcje umożliwiającą backup pliku z informacjami na temat bohatera podczas jego eksportu. Plik podnoszący grę z wersji 1.30 do 1.31 waży nieco ponad 6,5 MB i można go pobrać z naszego serwera FTP. Aby zainstalować aktualizację należy przegrać plik do katalogu, w którym została zainstalowana gra (Uwaga: plik pozostawiamy w formacie ZIP). BioWare udostępniła również plik, który aktualizuje Neverwinter Nights do v. 1.31 niezależnie od zainstalowanej na komputerze wersji gry (Critical Rebuild Program). Plik zawiera wszystkie wydane dotychczas aktualizacje i poprawki - aby uaktualnić grę wystarczy zapisać patcha w dowolnym miejscu na dysku, a następnie uruchomić go.

Pliki do pobrania:

Aktualizacja z wersji 1.30 do 1.31:

http://www.gamestar.pl/ftp/program.asp?sys=gry&id=1575

Critical Rebuild program v. 1.31:

http://www.gamestar.pl/ftp/program.asp?sys=gry&id=1576