Polska na czele w TopCoder!

Polska wyprzedziła Stany Zjednoczone i znalazła się na pierwszym miejscu w nieustającym konkursie programistycznym TopCoder. To nie wszystko - na pierwszym miejscu w rankingu uczelni znajduje się aktualnie Uniwersytet Warszawski (na 13. i 14. - Wrocławski i Jagielloński).

TopCoder to nieustające, rozgrywane co tydzień zawody w rozwiązywaniu informatycznych łamigłówek. W jego ramach przynajmniej raz do roku odbywa się także turniej programistyczny w wybranej lokalizacji. W ciągu czterech lat od powstania konkursu (obsługuje go spółka TopCoder Inc.) zwycięzcom przyznano nagrody w łącznej wysokości ponad 2 mln USD, w tym 1,3 mln USD w turniejach głównych i blisko 800 tys. USD w cotygodniowych zawodach online.

Pierwsze miejsce Uniwersytetu Warszawskiego to żadne zaskoczenie - stołeczna uczelnia okupuje je od... lutego. Dodatkowo, wśród 25 najlepszych uczelni na świecie znalazły się jeszcze 3 polskie szkoły wyższe - Uniwersytet Wrocławski (13. pozycja), Uniwersytet Jagielloński (miejsce 14.) oraz Politechnika Poznańska (która zajmuje 21. pozycję). Ranking uczelniany ustalany jest na podstawie wyników najlepszych uczestników związanych z daną uczelnią.

Teraz mamy dodatkowy powód do dumy - dzięki znakomitym wynikom studentów z polskich uczelni, biorących udział w konkursie, Polska wysunęła się na pierwszą pozycję w rankingu krajów - wyprzedzamy USA, Rosję, Kanadę i Chiny.

Więcej informacji:

Ranking szkół.

Ranking krajów.

Strona główna konkursu TopCoder.