Polska pionierem

Home Internet Solution (HIS), system dostępu, który pozwoli na jednoczesne korzystanie z telefonu i Internetu za pomocą istniejących łączy abonenckich, będzie testowany w Polsce.

Polskę wybrano jako rynek testowy, ponieważ ma dość dobrą infrastrukturę telekomunikacyjną, odpowiednie prawo i co najważniejsze, Polacy wykazują ogromne zainteresowanie dostępem do Internetu. Ericsson prowadzi rozmowy o możliwości dystrybucji HIS w Malezji i na Filipinach. W Polsce planuje wykonać 20 tysięcy linii kosztem 20 mln USD.

W systemie HiS zastosowano metodę rozdziału kanałów między usługi telefoniczne i transmisję danych, dzięki której użytkownik cały czas ma dostęp do usług telefonicznych. Transmisja danych odbywa się asynchronicznie z maksymalną prędkością 115,2 Kb/s. W czasie korzystania z telefonu szybkość transmisji danych jest zmniejszana do ok. 70 Kb/s.

Wykorzystanie linii telefonicznej do rozmowy i jednoczesnego przesyłania danych z prędkością znacznie większą niż przy użyciu tradycyjnych modemów powoduje, że HiS jest doskonałym rozwiązaniem dla użytkowników domowych i małych przedsiębiorstw.

Więcej informacji: www.idg.net his.ericsson.pl