Polska premiera Reno3 Pro - kolejny ciekawy smartfon od OPPO

Reno3 Pro to flagowy przedstawiciel innowacyjnej serii Reno. Urządzenie wyróżnia się wyglądem i dobrze skomponowaną specyfikacją techniczną.

Zaledwie niespełna rok temu mieliśmy przyjemność uczestniczyć w polskie premierze smartfonów z rodziny Reno - Reno i Reno 10x Zoom. Teraz po nieco ponad roku obecności na Wisłą chiński gigant wprowadza na rynek nowego smartfona. OPPO Reno3 Pro to przedstawiciel trzeciej już generacji urządzeń z niezwykle ciekawej i nietuzinkowej serii Reno.

Polska premiera Reno3 Pro - kolejny ciekawy smartfon od OPPO

Od dziś 20 kwietnia 2020 roku w Polskich sklepach można kupić OPPO Reno3 Pro. To najnowszy, a zarazem najwyżej pozycjonowany przedstawiciel tegorocznej serii Reno. W obecnej generacji urządzeń producent postawił na nieco bardziej stonowane, ale zdecydowanie praktyczniejsze wzornictwo oraz świetnie zrównoważoną specyfikację techniczną.

Zobacz również:

OPPO Reno3 Pro podobnie, jak poprzednicy jest urządzeniem, którego najważniejszym elementem jest aparat. Na pleckach smartfona znajdziemy aż cztery matryce umieszczone w pionie oraz diodę doświetlającą.

Polska premiera Reno3 Pro - kolejny ciekawy smartfon od OPPO

Główna matryca to obiektyw szerokokątny o rozdzielczości 48 MP, ale co ciekawe OPPO umieściło także modną ostatnimi czasy 108 MP matrycę szerokokątną jako obiektyw pomocniczy. Nie zabrakło także aparatu ultraszerokokątnego o rozdzielczości 8 MP (115 stopni) oraz 2 MP czujnika głębi. Taka konfiguracja umożliwia korzystanie z 5 krotnego zoomu hybrydowego oraz 20 krotnego zoomu cyfrowego. To parametry nieco gorsze od zeszłorocznego Reno 10x Zoom, ale nadal w pełni wystarczające w codziennym użytkowaniu.

Producent chwali się również dopracowanymi rozwiązaniami z zakresu oprogramowania, które wspierane są przez dedykowany procesor NPU (neuronowy).

Za jakość selfie odpowiada 32 MP aparat przedni umieszczony w lewym górnym rogu wyświetlacza.

OPPO Reno3 Pro posiada 6,5 calowy ekran AMOLED o rozdzielczości Full HD+ ze wsparciem dla standardu HDR10+. Za wydajność odpowiada średniopółkowy procesor Snapdragon 765G, który już w podstawowej wersji posiada aż 12 GB pamięci operacyjnej do pomocy. Nie zabrakło także 256 GB wbudowanej pamięci masowej na pliki. System pracuje pod kontrolą Androida 10 z nakładką ColorOS 7. Smartfon wyposażono w akumulator o pojemności 4025 mAh z szybkim ładowaniem 30 W w technologii VOOC 4.0.

Polska premiera Reno3 Pro - kolejny ciekawy smartfon od OPPO

Sprawdź, ile kosztuje OPPO Reno3 Pro.