Polska premiera Supreme Commander w marcu

Wraz z pojawieniem się informacji o tym, że CD Projekt jest polskim wydawcą Supreme Commander, dowiedzieliśmy się kilku szczegółów na temat rodzimej premiery gry. Przede wszystkim poznaliśmy jej planowany termin, czyli "marzec tego roku".

Jeśli dystrybutor dotrzyma słowa, to już w marcu na półki sklepowe trafi Supreme Commander - jedna z najlepiej zapowiadanych gier RTS tego roku. Tytuł zostanie wydany na płycie DVD w polskiej, kinowej wersji językowej i sugerowanej cenie 99,90 złotych.

Co ważne, przy okazji informacji o premierze, CD Projekt podał też przybliżone wymagania gry: CPU 3 GHz, 2 GB RAM, Karta graficzna 3D 256 MB

Supreme Commander to niezwykle rozbudowany RTS, w którym podczas jednej rozgrywki walczy na raz nawet do kilku tysięcy jednostek.

Aby umożliwić graczom zapanowanie nad potężną maszyną wojenną (ogromne batalie na ziemi, w morzu i powietrzu) oraz wybór ponad 300 zróżnicowanych jednostek oraz budynków) autorzy zdecydowali się wprowadzić szereg unikatowych rozwiązań. Do najciekawszych należy podział na dwie mapy, globalną i bitewną, oraz możliwość łatwego ustawiania skryptów.

Sama fabuła koncentruje się wokół odwiecznego konfliktu pomiędzy trzema frakcjami: United Earth Federation, zjednoczonymi siłami ziemskimi, Aeon Illuminate, kolonistami ziemskimi, którzy posiadają paranormalne zdolności oraz Cybran Nation, androidami, które zdecydowały się wystąpić przeciwko swoim stwórcom.

Więcej o grze w drugim odcinku naszego programu GS Games Show.


Zobacz również