Polska premiera Supreme Commander w marcu

Wraz z pojawieniem się informacji o tym, że CD Projekt jest polskim wydawcą Supreme Commander, dowiedzieliśmy się kilku szczegółów na temat rodzimej premiery gry. Przede wszystkim poznaliśmy jej planowany termin, czyli "marzec tego roku".

Polska premiera Supreme Commander w marcu
Jeśli dystrybutor dotrzyma słowa, to już w marcu na półki sklepowe trafi Supreme Commander - jedna z najlepiej zapowiadanych gier RTS tego roku. Tytuł zostanie wydany na płycie DVD w polskiej, kinowej wersji językowej i sugerowanej cenie 99,90 złotych.

Co ważne, przy okazji informacji o premierze, CD Projekt podał też przybliżone wymagania gry: CPU 3 GHz, 2 GB RAM, Karta graficzna 3D 256 MB

Zobacz również:

  • Recenzja: Age of Empires 4 – recenzja. Strategia na miarę naszych czasów

Supreme Commander to niezwykle rozbudowany RTS, w którym podczas jednej rozgrywki walczy na raz nawet do kilku tysięcy jednostek.

Aby umożliwić graczom zapanowanie nad potężną maszyną wojenną (ogromne batalie na ziemi, w morzu i powietrzu) oraz wybór ponad 300 zróżnicowanych jednostek oraz budynków) autorzy zdecydowali się wprowadzić szereg unikatowych rozwiązań. Do najciekawszych należy podział na dwie mapy, globalną i bitewną, oraz możliwość łatwego ustawiania skryptów.

Polska premiera Supreme Commander w marcu
Sama fabuła koncentruje się wokół odwiecznego konfliktu pomiędzy trzema frakcjami: United Earth Federation, zjednoczonymi siłami ziemskimi, Aeon Illuminate, kolonistami ziemskimi, którzy posiadają paranormalne zdolności oraz Cybran Nation, androidami, które zdecydowały się wystąpić przeciwko swoim stwórcom.

Więcej o grze w drugim odcinku naszego programu GS Games Show.