Polska w ostatnich dniach awariami stoi. Przypadek?

W Polsce w ostatnich dniach byliśmy świadkami wielu usterek technicznych dotykających różnych usług, w tym również administracyjnych. Czy to tylko przypadek, czy jednak umyślne działanie jakichś potężnych sił?


Awarie, awarie, awarie...

W ostatnich dniach jakby jakieś fatum wisiało nad oferowanymi w Polsce usługami komunikacyjno-administracyjnymi. Byliśmy bowiem świadkami wielu awarii. Takiej skali tego zjawiska chyba nigdy nie doświadczyliśmy.

TVP

Telewizja Polska poinformowała, że od 17 grudnia mieszkańcy 13 województw mają problemy z sygnałami TVP1, TVP2 i TVP Info. Rozpoczęły się one o 20:15 gdy miała mieć wystąpienie Pani Premier Beata Szydło. Będąca w rękach amerykańskich firma EmiTel poinformowała, że doszło do zakłóceń sygnału na multipleksie MUX-3. O problemie poinformowane zostały Rządowe Centrum Bezpieczeństwa i Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Polska Agencja Prasowa (PAP)

16 grudnia po godz. 21.00 miała miejsce awaria głównego i zapasowego systemu informatycznego Polskiej Agencji Prasowej. Przez ok. godzinę sparaliżowało to prace PAP. O sprawie poinformowano Rządowe Centrum Bezpieczeństwa i Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

T-Mobile

22 grudnia klienci sieci T-Mobile zaczęli uskarżać się na brak możliwości połączenia.

"Szanowni Klienci, z powodu krótkotrwałej awarii jednego ze światłowodów, zidentyfikowaliśmy utrudnienia w zestawianiu połączeń telefonicznych w kilku lokalizacjach na terenie kraju. Sytuacja została opanowana i pełna sprawność sieci została przywrócona. Za utrudnienia przepraszamy" – poinformowała sieć T-Mobile na Facebooku.

Źródło

19 grudnia przestał działać system "Źródło". Polacy chcący uzyskać różne dokumenty (np. akt urodzenia) nie byli w stanie tego zrobić.

"Przez weekend wgrywano nową wersję oprogramowania systemu rejestrów. Po ponownym uruchomieniu tej wersji system nie zadziałał" - poinformowało MSWiA.

Polska Agencja Żeglugi Powietrznej

W nocy z 16 na 17 grudnia Polska Agencja Żeglugi Powietrznej wprowadziła trwające kilkadziesiąt minut ograniczenia w lotach.

"W trakcie przeprowadzanych planowych testów stwierdzona została usterka, która wymagała natychmiastowej naprawy." - tłumaczy Mikołaj Karpiński, rzecznik prasowy Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej.

Mi pozostaje tylko na koniec zadać wam pytanie: czy to tylko przypadek, czy jednak niekoniecznie?