Polska wicemistrzem świata w StarCraft: Brood War

Mimo upływu lat popularność doskonałej strategii Blizzarda nadal zadziwia. Wciąż, na całym świecie, odbywają się liczne turnieje w grę. W ubiegłą niedzielę, o godzinie 17.00, rozegrane zostało finałowe spotkanie w ramach World Game Tour World Cup. Do walki stanęły reprezentacje Polski i Hiszpanii.

Polska wicemistrzem świata w StarCraft: Brood War
Droga na szczyt była stosunkowo łatwa. Polacy zmierzyli się kolejno:

z Litwą 5-0 (1/8)

z Rumunią 4-1 (ćwierćfinał)

z Kanadą 5-0 (półfinał)

Nastroje przed najważniejszym spotkaniem były dobre - w historii pojedynków Polska - Hiszpania, biało - czerwoni mieli na koncie aż pięć wygranych! Co więcej, jeszcze nigdy nie przegrali. Aż do teraz.

Niestety Polacy okazali się słabsi. Powody? Można ich podać wiele - wśród nich na przykład to, że organizatorzy bez poinformowania kapitana reprezentacji wymienili mapę Lost Temple na Plains to Hill. Trzeba powiedzieć, że na takim poziomie gry ma to spore znaczenie.

Pełne wyniki spotkania:

Polska 1(6):4(8) Hiszpania

1 vs 1

POL~Predator 1:2 ESP~eXeCuToR

POL~Dreiven 1:2 ESP~Suker

POL~GohaN 1:2 ESP~Squall

POL~Dukuso 1:2 ESP~ZeloTITO

2 vs 2

POL~GohaN, POL~Fabian 2:0 ESP~ZeloTITO, ESP~Squall

Selekcjoner kadry, Cyru, po spotkaniu powiedział: "Zdobycie wicemistrzostwa świata to coś wielkiego, z czego powinniśmy być dumni, nawet choćbyśmy liczyli na złote góry. Porażka w ostatnim meczu turnieju boli, lecz co począć? Zapewne będzie jeszcze okazja do rewanżu. Tymczasem do naszej pokaźnej kolekcji trofeów dokładamy ten srebrny medal."

Przyznajemy mu rację i wracamy do dalszego kibicowania Pol-Teamowi. Na dniach mecz z Mołdawią!